Yoga Academy

 

Wszystkich, którzy jeszcze zastanawiają się, czy podjąć wyzwanie i rozpocząć przygodę z jogą, serdecznie zapraszamy do naszej szkoły! 🙂

Czekają tu na Was zajęcia – prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli, miłe wnętrza, rozgrzewająca herbata oraz otwarci, uśmiechnięci Ludzie.

Przypominamy, że dla nowych Członków Yoga Academy przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę: karnet PRIME OPEN za 95zł, upoważniający do korzystania z każdych (dowolnych) zajęć w naszej szkole, przez cały miesiąc.

Przygodę z jogą proponujemy zacząć od zajęć “WSTĘP DO JOGI”.
– W ich trakcie Uczestnicy poznają metody prawidłowego i bezpiecznego wykonywania pozycji (asan), a także techniki oddechowe i relaksacyjne jogi.

Zajęcia skonstruowane są tak, aby każdy uczestnik stawał się stopniowo coraz bardziej świadomy właściwej postawy i pracy ciała w ruchu, nabywał umiejętność aktywacji odpowiednich partii mięśni, w szczególności mięśni głębokich, a także umiejętność identyfikowania napięcia i znajdowania rozluźnienia w asanie.

Spotkania rozpoczynają się ćwiczeniami przygotowującymi, a kończą sesją relaksacyjną.

Czekamy na Was! 🙂
Zespół Yoga Academy


Od niedawna w naszej szkole, oprócz zajęć jogi możecie zaznać również wspaniałych MASAŻY!

Razem z Agnieszką Brzezińską przygotowaliśmy dla naszych Joginek i Joginów OFERTĘ PROMOCYJNĄ:
– Rabat 15% na masaże 45- i 60-minutowe;
– Rabat 10% na masaże 30-miniutowe.
Oferta obowiązuje do końca roku!

Agnieszka wykona dla Was w Yoga Academy dowolny masaż – leczniczy; sportowy; izomeryczny, kontralateralny,drenaż limfatyczny, masaż antycelulitowy z użyciem bańki chińskiej lub relaksacyjny.

O szczegóły pytajcie w naszej recepcji lub dzwońcie pod numer: +48 503 096 439, Agnieszka Brzezińska;
strona int.: masazeiterapiemanualne.pl
W celu umówienia masażu prosimy o kontakt bezpośrednio z Agnieszką.
Serdecznie polecamy!


Zapraszamy na kurs wprowadzający do Ashtanga Jogi z Mateuszem – nauczycielem autoryzowanym przez KPJAYI w Mysore w Indiach, do nauczania Pierwszej i Drugiej serii Ashtangi: Yoga Chikitsa i Nadi Shodhana.
Kurs przeznaczony jest dla Osób chcących od podstaw, gruntownie poznać Pierwszą Serię Ashtanga Jogi – lub pragnących zgłębić i metodycznie wzmocnić swoją obecną praktykę. W trakcie warsztatu przejdziemy przez Pierwszą Serię krok po kroku, by świadomie i bezpiecznie wykonywać następujące po sobie sekwencje asan.

Plan obejmuje między innymi:
– Omówienie podstawowych zagadnień praktyki Ashtanga Jogi;
– Praca z oddechem;
– Nauka Surya Namaskara A i B, ze szczególnym uwzględnieniem świadomości ciała
w wykonywaniu sekwencji;
– Nauka pozycji stojących, siedzących, odwróconych i zamykających sekwencję, wraz
z wariantami asan;
– Technika vinyas: płynnych przejść pomiędzy pozycjami.

Warsztat obejmuje 10 półtoragodzinnych spotkań (5 tygodni).
Każdy z uczestników otrzyma materiały pomocnicze.
Zgłoszenia przyjmujemy do 04 lutego 2018!

Terminy spotkań:

06 lutego, godz.: 20:00 (wtorek)
08 lutego, godz.: 20:00 (czwartek)
13 lutego, godz.: 20:00 (wtorek)
15 lutego, godz.: 20:00 (czwartek)
20 lutego, godz.: 20:00 (wtorek)
22 lutego, godz.: 20:00 (czwartek)
27 lutego, godz.: 20:00 (wtorek)
01 marca, godz.: 20:00 (czwartek)
02 marca, godz.: 18:00 (piątek)

Koszt kursu 300zł; dla studentów Yoga Academy koszt kursu zostanie pomniejszony o wartość aktualnie posiadanego karnetu.
Udział w kursie uprawnia do korzystania ze wszystkich zajęć prowadzonych w Yoga Academy przez 30 dni od momentu rozpoczęcia kursu (karnet OPEN).
Zaliczka płatna przy zapisie: 100 zł.

Zgłoszenia prosimy kierować mailowo: info@yogaacademy.pl, telefonicznie – na numer 505 904 825 (Mateusz) lub bezpośrednio w szkole Yoga Academy, przy ul. Święty Marcin 31/1A (Poznań).

Wpłaty można dokonać gotówką lub kartą, w szkole Yoga Academy – lub przelewem na konto:
28 1050 1520 1000 0092 4899 2712
Odbiorca: Yoga Academy
Tytułem: Imię i nazwisko, z dopiskiem „Ashtanga – kurs”
Zapraszamy!


Kurs 200TTC jest skierowany do osób, które regularnie praktykują jogę (niekoniecznie ashtanga) i chciałyby pogłębić swoją wiedzę na jej temat, a także doszlifować technikę praktyki. Nie musisz chcieć uczyć jogi, żeby wziąć udział w kursie! Dla wielu osób ten kurs jest przedłużonym warsztatem lub podróżą, w której poznają samych siebie. Dla innych jest to szansa na zdobycie dodatkowych umiejętności, które przydadzą się w zakresie uczenia jogi.

Dla wielu, wypracowanie i utrzymanie stabilnej, ciągłej praktyki jest wielkim przełomem. Bez względu na powody wzięcia udziału w kursie przyswojenie nabytej wiedzy, wcielenie jej w praktykę oraz utrzymanie jest z pewnością wielkim wyzwaniem – zarówno umysłowym, fizycznym i emocjonalnym. Ostatecznie jednak może okazać się jedną z najlepszych decyzji.

Kurs jest przeznaczony dla osób regularnie praktykujących jogę (uczęszczających na zajęcia) przez minimum rok.
Jako RYS (Registered Yoga School) pod Yoga Alliance, ten kurs spełnia wymagania Programu 200h, zawierając w sobie wszystkie Kategorie Edukacyjne wyznaczone przez Yoga Alliance i przygotowuje do uczenia jogi.
Kurs trwa 5 miesięcy i składa się z 7 zjazdów weekendowych , które obejmują praktykę własną, naukę techniki korekt, a także sesje teoretyczne.

UWAGA! Nastąpiły drobne zmiany w terminach zjazdów, poniżej aktualne terminy:

Weekend 1 Styczeń 26-28
Weekend 2 Luty 23-25
Weekend 3 Marzec 23-25
Weekend 4 Kwiecień 6-8
Weekend 5 Maj 11-13
Weekend 6 Maj 18-20
Weekend 7 Czerwiec 2 (egzaminy)

168 godzin zajęć kontaktowych
32 godziny zadań indywidualnych (obserwacja zajęć, praktyka własna, projekty)
Łącznie 200 godzin

Kadra:

Basia Lipska Larsen ERYT, KPJAYI Authorized, CE – Techniki Ashtangi, Metodologia, Etyka
Mateusz Deker KPJAYI Authorized – Techniki Ashtangi, Metodologia, Filozofia jogi
Ewa Wysocka, Media & Marketing, załaożycielka PortalYogi
Siw Aduvill
Adrianna Zielezinska
Olga Kuriata

Koszt: 6000 PLN
Zaliczka płatna do 14 stycznia: 1500PLN

Po wpłaceniu zaliczki reszta kosztów może być podzielona na dwie raty po 2250zł.
Pierwszą ratę należy wpłacić najpóźniej do 31 stycznia 2018
Drugą ratę należy wpłacić najpóźniej do 31 marca 2018.

Dane do przelewu: Barbara Lipska Larsen
11 1030 0019 0109 8510 0162 3191
Tytuł: ASHTANGA YOGA KURS NAUCZYCIELSKI 2018
Więcej informacji oraz szczegółowy plan kursu : info@basialipskalarsen.com

Praktyka pod okiem instruktora:
Uczestnicy kursu mieszkający w Poznaniu powinni brać udział w zajęciach Ashtanga Mysore oraz Seria Prowadzona w Yoga Academy. Osoby mieszkające poza Poznaniem prosimy o bezpośredni kontakt z Dyrektorem TT.

Praktyka własna:
Jesteś zobowiązany do praktykowania minimum przez 3 godziny tygodniowo. Obserwuj swoją praktykę i jej długość (20 minut, 45 minut, 60 minut) i zapisuj swoje obserwacje w Dzienniku przez okres trwania kursu.

Obserwowanie zajęć:
Jesteś zobowiązany do obserwowania przynajmniej 4 zajęć Ashtangi – 2 zajęcia Mysore oraz 2 zajęcia Serii Prowadzonej. Zapisuj swoje obserwacje ponieważ możesz być poproszony/a o podzielenie się nimi z grupą. (Jest to wyłącznie obserwowanie zajęć – bez asystowania, korygowania czy udziału w zajęciach)

Praktyka korekt:
Zajęcia techniki korekt będą odbywały się w trakcie zjazdów weekendowych – zachęcamy jednak, abyś ćwiczył/a je także poza czasem odbywania kursu.

Bibliografia:
Są to dodatkowo zalecane źródła wiedzy, poza podręcznikiem, który wszyscy uczestnicy otrzymają w ramach kursu 200h TT. Prosimy wstrzymać się z nabyciem którejkolwiek z pozycji do pierwszych zajęć teoretycznych, na których stwierdzimy czy potrzebujesz dodatkowych materiałów oraz jakiego mają być one typu.
Ashtanga Yoga bez tajemnić, Matthew Sweeney
Ashtanga Yoga Primary Series DVD z Basia Lipska Larsen (wersja polska i angielska)
Klasyczna joga indyjska. Jogasutry Patańdżalego i Jogabhasja.
Bhagavadgita albo Pieśń Pana
Anatomia Hatha Yogi H.David Coulter

Ocena i certyfikacja:
Podsumowanie kursu składa się z egzaminu pisemnego, oceny praktyki własnej oraz oceny uczenia i korygowania. Uczestnictwo w ocenach jest wymagane aby ukończyć kurs. Uczestnicy, którzy nie będą mogli wziąć udziału w ocenach z poważnych powodów (sytuacja rodzinna, kontuzje/choroby) LUB uczestnicy, którzy otrzymali niskie oceny końcowe mogą zgłosić się do Dyrektora TT w celu ustalenia kolejnego terminu egzaminów.
Prywatny termin egzaminów może zostać ustalony za dodatkową opłatą (500zł).

Aby otrzymać Certyfikat Ukończenia Kursu 200H wymagane jest uzyskanie minimum 70% na egzaminie pisemnym, z oceny uczenia, oceny korygowania oraz oceny praktyki własnej. Z wynikiem 80% lub wyższym uczestnik kursu otrzyma możliwość zarejestrowania się w Yoga Alliance jako RYT (Yoga Alliance Registered Yoga Teacher) www.yogaalliance.org.
Nauczyciele zarejestrowani są wymienieni na liście online Yoga Alliance jako RYT.
Zarejestrowanie nauczycieli nie jest programem certyfikacyjnym, a spisem nauczycieli, którzy spełniają warunki postawione przez Yoga Alliance w kierunku uczenia jogi. Osoby, którzy ukończyły kurs w Registered Yoga School (RYSs®), w zależności od ilości ukończonych kursów i szkoleń, a także od posiadanego doświadczenia w uczeniu jogi są cenionymi na całym świecie nauczycielami.
Zastrzeżenie: Ten kurs nie jest w żadny stopniu zamiennikiem czy odpowiednikiem Autoryzacji nadawanych przez Krishna Pattabhi Jogi Ashtanga Yoga Institute (KPJAYI) www.kpjayi.org. w Mysore w Indiach.

Przedłużenie kursu:
Uczestnicy kursu mogą ubiegać się o „przedłużenie 200H TTC” na kolejny sezon. Przekładając część programu, należy wziąć udział w wymaganej liczbie wykładów teoretycznych oraz ukończyć wszystkie zadania oraz prezentacje w trakcie dwóch terminów kursu ( maksymalny odstęp czasu między pierwszym a drugim terminem to 10-12 miesięcy). Wniosek musi zostać wypełniony i złożony do trzeciego zjazdu (Weekend 3). Osoby ubiegające się o przedłużenie kursu zostaną poinformowani o jego otrzymaniu krótko po złożeniu wniosku. W każdym sezonie tylko trzy osoby mogą uzyskać przedłużenie kursu. Opłata za przedłużenie wynosi 1000PLN. Przedłużenie można otrzymać tylko dwa razy.
Uwaga: grafik kursu po przedłużeniu może różnić się pod względem terminów zjazdów, tematów oraz nauczycieli prowadzących. Ostatecznym terminem złożenia wniosku o Przedłużenie 200hTTC na kolejny sezon mija 23 marca 2018 roku.

ZADANIE PRZED ROZPOCZĘCIEM KURSU:
Należy je przekazać pierwszego dnia kursu osobie prowadzącej.
Odpowiedz na poniższe pytania w formie pisemnej. Postaraj się, żeby odpowiedź była zwięzła (maksymalnie 2 strony a4). Załącz własne zdjęcie w prawym, górnym roku kartki (może być wklejone lub nadrukowane). Nie zapomnij się podpisać! Wgląd w ten dokument będą miały wyłącznie osoby prowadzące kurs.

1. Czym jest joga (nie czytaj o tym! Napisz pierwsze skojarzenia, które przychodzą Ci do głowy)?
2. Jakie masz doświadczenie z jogą?
3. Czy masz jakieś problemy zdrowotne?
4. Jakie są Twoje oczekiwania dotyczące kursu?
5. Co wiesz na temat Yoga Alliance Registry i czy chciałbyś lub planujesz być wpisaną/ym na listę?

RYT500 Zaawansowany kurs nauczycielski Vinyasy (300 godzin)

Kurs 300 godzin będzie przebiegał równolegle do kursu 200 godzin. Jako adept kursu 300H (300 godzin) będziesz nadzorował cielesno-umysłową podróż kursantów 200H (200 godzin). Będziesz w pobliżu by trenować, coachować, asystować, instruować i motywować kursantów 200H z pozycji nauczyciela Mistrza pod nadzorem i kierownictwem instruktorów prowadzących.
Twoja nauka obejmie także rolę administratora różnych obszarów, takich jak:
projektowanie celów planu zajęć, quizy, zadania domowe, tworzenie projektu medialnego oraz znajdowanie źródeł motywujących oraz informacyjnych dla społeczności. Kurs ma na celu wyostrzenie Twoich umiejętności by stać się źródłem mądrości i inspiracją dla uczniów oraz branży Yogi.

Ten zaawansowany kurs wyposaży Ciebie w:

– Skonsolidowaną pewność w praktyce i nauczaniu pierwszej serii i jej komponentów liczenia vinyas, korekt, modyfikacji.

– Przegląd metodologii uczenia dla wprowadzenia do yogi dla absolutnych początkujących

– Podstawowa metodologia uczenia fundamentów Filozofii Jogi

– Umiejętności i wiedza związana z biznesem jogi, etyką pracy oraz wytycznymi dla tworzenia tożsamości jogi jakiej poszukujesz w ramach brandingu społecznego.

– Planowanie zajęć i sekwencjonowanie tematycznych i twórczych ciągów vinyas (vinyasaflows)

– Praktyka Drugiej Serii – liczenie vinyas, korekty, modyfikacje.

– Okazje asystowania i uczenia na zajęciach Mysore, kursach wprowadzających oraz zajęciach nauczycielskich 200H.

– Badanie naukowe i głębokie studium własnego wyboru w ramach dziedziny zaawansowanego planowania i sekwencjonowania zajęć.

Kto może się zgłosić
Na kurs 300H mogą zgłosić się kandydaci, którzy skończą kurs 300H jako dodatkowy do kursu RYS 200H ORAZ po ukończeniu kursu 200H będą uczyć 100 godzin, uzyskają wówczas status RYT500. 300-godzinne zaawansowane szkolenie przygotuje kursantów do uczenia zasad i technik jogi, które są bardziej zaawansowane, bardziej szczegółowe, bardziej subtelne i umożliwi im uczenie z większymi umiejętnościami niż może to być oczekiwane na poziomie RYT200.

Więcej informacji oraz szczegółowy plan kursu : info@basialipskalarsen.com

Koszt: 6000 PLN
Zaliczka: 1500PLN

Po wpłaceniu zaliczki reszta kosztów może być podzielona na dwie raty po 2250zł.
Pierwszą ratę należy wpłacić najpóźniej do 31 stycznia 2018
Drugą ratę należy wpłacić najpóźniej do 31 marca 2018.

Dane do przelewu: Barbara Lipska Larsen
11 1030 0019 0109 8510 0162 3191
Tytuł: ASHTANGA YOGA KURS NAUCZYCIELSKI 2018
Więcej informacji oraz szczegółowy plan kursu : info@basialipskalarsen.com


“Sekrety Ashtangi”

20-22 kwietnia 2018!
Ty Landrum w Poznaniu!

Sekrety Ashtangi zawsze będą należeć do tych, którzy mają wewnętrzne doświadczenie potrzebne, by je zrozumieć. Nie da się ich opowiedzieć, muszą one zostać dotknięte i objęte całym oddychającym ciałem. Jeżeli wyostrzymy nasze techniki, otworzymy nasze zmysły i pozwolimy sobie rozwijać się wraz z oddechem, możemy zaprosić te doświadczenia by odsłoniły się w nas. Podczas tego weekendowego warsztatu będziemy eksplorować niektóre techniki z tradycji Ashtangi, któ®e mogą nasycić naszą praktykę zadziwiającą siłą – śledząc wewnętrzne prądy oddechu, balansując wzorcami odczuć, wizualizując subtelną anatomię i poruszając ciałem od środka. Te techniki są odbiciem tantrycznych korzeni Ashtangi. Pozwalają nam dotykać głębi i blaskudoświadczenia zanurzonego w ciele, tak, aby sekrety Ashtangi, momenty czułego wglądu, nagle zostały ożywione.

BIO
Ty Landrum jest szefem Yoga Workshop w Boulder, Colorado. Jest nauczycielem AshtangaVinyasa Yoga, uczy w sposób, w jaki sam uczy się od swoich nauczycieli: Mary Taylor i Richarda Freemana. Ma doktorat z filozofii oraz specjalny dar wyjaśniania teorii jogi w sposób kolorowy i twórczy. Jego pasją jako nauczyciela jest dzielenie się blaskiem jogi z każdym, kto chce się uczyć.

OPISY WARSZTATÓW

SURYA NAMASKAR
SuryaNamaskar oznacza „Powitania Słońca”. W kontekście jogi, Słońce jest nie tylko ciałem niebieskim, które daje nam ciepło i światło dnia, ale także promiennym centrum ludzkiego ciała, gdzie zbiegają się nasze siły witalne. W SuryaNamaskar zmierzamy do tego, by zjednać sobie to centrum, zapraszając nasze siły witalne by powstały z ołtarza naszej miednicy i wypaliły osadnaszych uwarunkowań.Ten podstawowywarsztat eksploruje wewnętrzną dynamikę SuryaNamaskar, pokazując nam jak podchodzić do praktyki z precyzją, jasnością i podziwem.

BREATHING INTO ALIGNMENT
W miarę jak rozwija się nasza praktyka, rozwija się również nasza świadomość ułożenia ciała. To, co zaczyna się jako walka o perfekcję pozycji staje się niekończącą się eksploracją nieskończonego cudu ucieleśnionej formy. Podczas tego warsztatu uczymy się prostej, ale potężnej metody eksploracji ułożenia ciała, opartej na pięciu wyraźnych wzorach oddechu i ruchu, które powtarzają się w systemie Ashtangi. Dzięki tej metodzie uczymy się uwalniać nasze esencjalistyczne projekcje dotyczące formy zewnętrznej i używamy pozycji aby wciągnąć się głębiej w bezpośrednie doświadczenie ciała.

MYSORE/PROWADZONA MEDYTACJA
Są to tradycyjne zajęcia AshtangaVinyasa w styluMysore. Praktykujemy wspólnie, głównie w ciszy, podążając za naturalną kadencją naszego oddechu, śledząc znakomitą sekwencję systemu Ashtangi. Jest to sposobność dla indywidualnej uwagi i asysty. Początkujący są absolutnie mile widziani, ale instruktaż dotyczący sekwencji będzie dość ograniczony. Pewna znajomość sekwencji stojącej jest wymagana.

FILOZOFIA: KOBIECOŚĆ I WZNIOSŁOŚĆ
W filozofii tantrycznej, kobiecość jest naturalnym składnikiem stworzenia. Jest obfita, niepohamowana, nieprzewidywalna i grozi tym, że nas przygniecie gdy przeleje się jej nadmiar. Sekretem praktyki jogi jest stworzenie przestrzeni dla tego składnika, adoracja jego objawiania się, nawet gdy przygniata on ego. W tej filozoficznej prelekcji eksplorujemy naturę kobiecości i możliwość odnoszenia się do kobiecości w sposób intymny, poprzez kolorową opowieść o micie Sati, „tej, która jest”.

PLAN:
PIĄTEK
SURYA NAMASKAR 18:00 – 20:00

SOBOTA
BREATHING INTO ALIGNMENT
SESJA 1 – POZYCJE STOJĄCE I MOSTKI 9:00 – 11:30
SESJA 2 – SKŁONY, SKRĘTY I POZYCJE ODWRÓCONE 13:00-15:30

NIEDZIELA
MYSORE 8:00 – 10:00
PRELEKCJA FILOZOFICZNA: KOBIECOŚĆ I WZNIOSŁOŚĆ 10:30 – 11:30

KOSZT
CAŁY WARSZTAT 225 USD

SESJE POJEDYNCZE
PIĄTEK 45 USD
SOBOTA 60 USD/SESJA
MYSORE I MEDYTACJA 45 USD
FILOZOFIA 25 USD

Prosimy o dokonywanie wpłat walutowych! Wpłaty w złotówkach będą odsyłane zaraz po zaksięgowaniu.

UWAGA! Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki (80 USD), na podane poniżej konto:
IBAN: PL 17 1050 1520 1000 0091 2525 1174
SWIFT: INGBPLPW

Zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka NIE PODLEGA zwrotowi.
W przypadku chęci wzięcia udziału w pojedynczych sesjach prosimy o kontakt w celu ustalenia wysokości zaliczki.

Zaliczka podlega zwrotowi jedynie wtedy, kiedy zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę.
Pozostała część kwoty płatna jest gotówką, na miejscu.


Kolejny raz zapraszamy do pięknej wsi Komorze leżącej na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego (województwo zachodniopomorskie). „Przystanek Komorze” to dwa duże domy połączone piękną salą do praktyki, za którymi znajduje się ogród. Praktyka jogi, domowa atmosfera miejsca oraz jezioro oddalone zaledwie o 10 minut sprawiają, że czas spędzony w „Przystanku” na długo pozostaje w pamięci.

Plan warsztatów przewidziany jest zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jogą jak i dla już praktykujących. Zakwaterowanie w trzy- lub czteroosobowych pokojach, przy których znajdują się osobne łazienki. Istnieje możliwość zakwaterowania w pokojach 1- lub 2- osobowych za dopłatą.

Tym razem pojawiła się możliwość wyboru jednego z trzech turnusów:)

Terminy:
Cała majówka 27 kwietnia do 06 maja 1500zł/Osoby,
Pierwsza połowa: 27 kwietnia – 02 maja 1000zł/Osoby,
Druga połowa: 02 maja – 06 maja 850zł/Osoby

Ramowy plan warsztatów:
Dzień 1
18:00 przyjazd, zakwaterowanie
19:00 kolacja
20:30 pranayama/relaks

Kolejne dni:
7:00-9:00 mysore
9:30 lekkie śniadanie
12:00-13:00 pranayama
14:00 obiad
17:00-18:30 zajęcia techniczne lub Pierwsza Seria Prowadzona
19:00 kolacja
20:30 relaks z misami dźwiękowymi

Zaliczka w wysokości 200 zł płatna do 15 kwietnia 2018 na konto:
28 1050 1520 1000 0092 4899 2712 z dopiskiem „Ashtanga w Komorzu”
Pozostała część kwoty płatna gotówką na miejscu.
Uwaga: zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka nie podlega zwrotowi.

Koszt majówki obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie (trzy posiłki wegetariańskie dziennie) oraz praktykę jogi.


WEEKENDOWY WARSZTAT ASHTANGI z DAVIDEM GARRIGUESEM 20-22 czerwca 2018 w Poznaniu!

***DLA WSZYSTKICH POZIOMÓW ZAAWANSOWANIA***

Ten warsztat jest odpowiedni dla każdego kto jest zaineresowany Ashtangą i ma motywację do nauki.
David posiada umiejętności by wyjaśniać nieuchwytne, często niewypowiedziane aspekty praktyki. Podczas weekendowych warsztatów oferuje zajęcia prowadzone w klinicznym stylu, podczas których badane są specyficzne aspekty praktyki, co pozwala uczniom zyskać nowe perspektywy odnośnie tego jak praktykować w sposób bardziej inteligentny, bezpieczny i radosny.

*** O DAVIDZIE***
David Garrigues jest szefem Ashtanga Yoga School w Filadelfii i jednym z niewielu nauczycieli w USA certyfikowanych by uczyć Ashtangi przez Sri K Pattabhi Joisa. David spotkał Pattabhi Joisa w 1993 roku i przez kolejne 16lat odbywał podróże do Mysore w Indiach aby uczyć się pod okiem tego wielkiego mistrza jogi. W 1996 roku Pattabhi Jois wręczył Davidowi certyfikat nauczyciela. Jak ambasador Ashtangi David opiera swoje nauczanie na idei mówiącej, że ‘KAŻDY MOŻE PRAKTYKOWAĆ’, centralnej idei nauczania Sri K Pattabhi Joisa. Misją Davida jest pomaganie innym by rozkwitali w ramach
żywego, współczesnego dziedzictwa Ashtangi.

Podczas swoich warsztatów David oferuje kombinację zarówno tradycyjnych liczonych prowadzonych zajęć vinyasy, jak i zajęcia prowadzone w klinicznym stylu, które badają specyficzne aspekty praktyki na różnych poziomach szczegółowości. Te ważne zajęcia zawierają więcej instrukcji słownych; dają uczniom szansę by zwolnić, zobaczyć nowe sposoby orientacji podczas praktyki, otrzymać wyjaśnienia ulotnych, często
niewypowiedzianych aspektów praktyki, jak i zrozumieć metodę Ashtangi a jej subtelnymi szczegółami. Mysore, śpiew i zajęcia kirtan są częstymi elementami warsztatu. Podczas weekendu David splata badania nad asanami, pranayamą, bandhami, vinyasą, śpiewiem, elementami yoga bhakti, yoga sutra i innymi by rozwijać Ashtanga Vidya (wiedzę).

***OGÓLNY PLAN WARSZTATÓW***

Piątek
17:30 – 19:30
Podstawy Ashtangi I: Pięciu Sprzymierzeńców w Surya Namaskara

Sobota
10:00 – 12:30
Podstawy Ashtangi II: Sekwencja Stojąca, Pozycje Siedzące i Dynamiczne Przejścia Pierwszej Serii

1 godzina przerwy

13:30 – 15:00
Precyzja, Oczyszczenie i Pranayama

Niedziela
9:30 – 11:30
Mysore

30 minut przerwy

12:00 – 13:00
Pytania i Odpowiedzi

Prosimy o dokonywanie wpłat walutowych! Wpłaty w złotówkach będą odsyłane zaraz po zaksięgowaniu.

KOSZT: 250 USD

UWAGA! Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki (80 USD), na podane poniżej konto:
IBAN: PL 17 1050 1520 1000 0091 2525 1174
SWIFT: INGBPLPW
Odbiorca: Yoga Academy
Tytułem: Warsztaty David Garrigues+email

Zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka NIE PODLEGA zwrotowi.

Zaliczka podlega zwrotowi jedynie wtedy, kiedy zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę.
Pozostała część kwoty płatna jest gotówką, na miejscu.

***SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WARSZTATÓW***

PIĄTEK 17:30 – 19:30
PODSTAWY ASHTANGI I: Sprzymierzeńcy w Surya Namaskara Podczas tych zajęć przyjrzymy się korzeniom technik, które tworzą wewnętrzną praktykę Ashtangi poprzez dokładne studiowanie ich zastosowania do dziewięciu pozycji Surya Namaskara (Powitania Słońca). Te techniki, albo sprzymierzeńcy to: pranayama (świadome oddychanie), vinyasa (pozycje), bandhy (zaciśnięcia), dristi (spojrzenie) i dyana (medytacja). Pozycje Surya Namaskara dają fundamentalną podstawę dla eksploracji ważnej roli, jaki każdy z tych pięciu sprzymierzeńców odgrywa w tworzeniu dojrzałej i podtrzymywalnej praktyki jogi. Będziemy także eksplorować jak wewnętrznie łączyć sprzymierzeńców i zobaczymy jak kreatywna interakcja pomiędzy nimi może pomóc Ci obudzić całe wewnętrzne ‘pole’ (ksetra) świadomości. Obudzenie wewnętrznego pola da Ci specjalny rodzaj intuicyjnej inteligencji, która przenika ciało i pomaga lepiej używać odnóg 3 i 4 aby ruszyć w kierunku mistrzostwa we wszystkich ośmiu odnogach systemu.

SOBOTA, 10:00 – 12:30
PODSTAWY ASHTANGI II: Używanie Sprzymierzeńców w Pozycjach Stojących i
Siedzących Pierwszej Serii

CZĘŚĆ 1: POZYCJE STOJĄCE 10:00 – 11:15
Podczas tych zajęć będziemy eksplorować jak kultywowanie połączenia dynamiki i stabilności w pozycjach stojących daje Ci idealny sposób by wejść w wewnętrzną praktykę Astangi. Będziemy eksplorować to jak ważne jest używanie stóp, nóg oraz bioder aby tworzyć siłę, wytrzymałość i koncentrację. Lepiej zrozumiemy w jaki sposób pozycje stojące stanowią klucz niezbędny dla budowania silnych podstaw asan. Nauczymy się mieć lepszy dostęp do mula i uddhyana bandha (zaciśnięć), zobaczymy jak ugruntowane podparcie dolnych części ciała może obudzić oddech oraz kręgosłup oraz prowadzić drogą do stabilnego spojrzenia (dristi) i dynamicznej medytacji (dhyana).

CZĘŚĆ 2: POZYCJE SIEDZĄCE 11:15 – 12:30
Tworzenie struktury każdej asany siedzącej w pierwszej serii wokół zrozumienia sprzymierzeńców (vinyasa, oddech, bandhy itd.) pomoże Ci lepiej wyciągnąć wzmacniające, regenerujące i uzdrawiające korzyści płynące z tej ważnej serii. Będziemy także uczyć się dynamicznych przejść pomiędzy asanami. Podkreślenie przejść uczy Cię kultywacji rytmu, oddechu, dynamiki i witalności w spokoju każdej asany.

SOBOTA 13:30 – 15:00
PODSTAWY ASHTANGI III: Precyzja, Oczyszczenie i Pranayama Te zajęcia są poświęcone centralnej roli, jaką odgrywa oddech w osiąganiu sukcesu w praktyce. Zajęcia te wykorzystają ćwiczenia oddechowe, zatrzymywanie i dyskusję aby pomóc Ci lepiej zrozumieć jak i dlaczego chcesz skupiać swoją świadomość na oddechu podczas praktyki. Będziemy uczyć się jak używać oddychania by budować potężną siłę w Twoich asanach i aby uzyskać nadi shodana, oczyszczenia kanałów prany. Prana Vidya, wiedza na temat prany, pomoże Ci zrobić postęp w kierunku subtelności w trakcie koncentracji Twojego umysłu, jak również pomoże Ci lepiej kierować mocą zinternalizowanej prany. Będziemy rozmawiać na temat tego, w jaki sposób oczyszczenie nie ogranicza się do tapas (żaru), jaki tworzysz w trakcie praktyki, ale raczej w jaki sposób oczyszczenie jest centralnym tematem, który obejmuje wszystkie aspekty Twojego życia. Będziemy badać jak dotrzeć do świadomości Twoich bardziej subtelnych kanałów energetycznych poprzez oddychanie oraz jak lepiej kierować tą energia zarówno na macie, jak i poza nią.

NIEDZIELA 9:30 – 11:30
MYSORE
Zajęcia Mysore dają uczniowi skoncentrowane i zwiększone doświadczenie uczenia się, które pomaga rozwijać praktyczne i techniczne umiejętności podczas których jest się zanurzonym w inspirującej magii i poetyckiej duszy praktyki. Każdy uczeń otrzyma cenne indywidualne wskazówki od Davida dotyczące tego jak rozwijać swoją indywidualną praktykę. Uczeń rozwinie umiejętność stosowania technik praktyki w taki sposób, by była ona logiczna, stanowiła wyzwanie, była inteligentna i przyjemna. David skupia się na nauczaniu w jaki sposób podążać za systemem Ashtangi jednocześnie tworząc praktykę, która uwzględnia i szanuje indywidualność, wszechstronność oraz bycie twórczym.

NIEDZIELA 12:00 – 13:00
PYTANIA I ODPOWIEDZI ORAZ CHANTING