Yoga Academy

 

Zapraszamy na poznańską edycję warsztatu “Wzmacnianie mięśni centrum” z Mateuszem 19 stycznia 2019!

O warsztacie:

Dzięki świadomej pracy z tym obszarem, uzyskasz w praktyce stabilizację, łatwiej będzie ci utrzymać równowagę w poszczególnych asanach, a korzyści ze wzmocnienia mięśni centrum ogólnie wpłyną na twoje zdrowie i samopoczucie.

Co dokładnie uzyskujemy dzięki mocnym mięśniom core?

Poza oczywistą poprawą równowagi w ciele, dzięki której utrzymasz asanę dłużej i stabilniej, zdecydowanie zmniejszy się ryzyko wystąpienia bólu pleców, szczególności w odcinku lędźwiowym. Ponieważ Twoje mięśnie brzucha znajdują się tuż przed kręgosłupem odgrywają kluczową rolę we wspieraniu sylwetki. Jeśli te mięśnie są słabe, następuje kompensacja i w konsekwencji przeciążenie mięśni przykręgosłupowych, wszystko po to, by utrzymać wyprostowane ciało. A zatem, mocne mięśnie brzucha i pleców w sposób oczywisty pomogą utrzymać kręgosłup w prawidłowej pozycji, a ryzyko przeciążenia mięśni pleców zmaleje. Tendencja do zaokrąglania pleców i pochylania się do przodu to również wyraźny sygnał wskazujący na osłabione mięśnie rdzenia. Wzmacniając rdzeń, postawa koryguje się, to natomiast przekłada się na poprawę techniki oddechowej i mniejsze „zużycie“ kręgosłupa.

Harmonogram warsztatów:
08:00 – 10:00 Mysore
10:00 – 10:30 Przerwa
10:30 – 12:00 Praktyka i technika wzmacniająca
12:00 – 13:00 Pranayama i relaksacja

Koszt: 150 zł
Dla Osób z aktywnym karnetem Yoga Academy koszt warsztatów: 50zł
Rezerwacja: 50zł

Miejsce: Yoga Academy
Zapisy: e-mail info@yogaacademy.pl lub tel.505-904-825 lub bezpośrednio w Yoga Academy do 15 stycznia
Rezerwacja płatna na konto:
28 1050 1520 1000 0092 4899 2712 z dopiskiem „Warsztaty mięśni core”
Pozostała część kwoty płatna gotówką na miejscu.
Uwaga: zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka NIE PODLEGA zwrotowi.


200H TT INFO 2018 POLAND 29.03 – 08.09.2019!
Foundational Ashtanga Vinyasa Yoga with Basia Lipska Larsen & Mateusz Deker
Yoga Academy, Poznan

200H TT2019
Kurs 200TTC jest skierowany do osób, które regularnie praktykują jogę (niekoniecznie ashtangę) i chciałyby pogłębić swoją wiedzę na jej temat, a także doszlifować technikę praktyki. Nie musisz chcieć uczyć jogi, żeby wziąć udział w kursie! Dla wielu osób ten kurs jest przedłużonym warsztatem lub podróżą, w której poznają samych siebie. Dla innych jest to szansa na zdobycie dodatkowych umiejętności, które przydadzą się w zakresie uczenia jogi.
Dla wielu, wypracowanie i utrzymanie stabilnej, ciągłej praktyki jest wielkim przełomem. Bez względu na powodu wzięcia udziału w kursie, jest to z pewnością wielkie wyzwanie, zarówno umysłowe, fizyczne i emocjonalne, aby przyswoić nabytą wiedzy oraz utrzymać ją w praktyce. Ostatecznie jednak może okazać się jedną rzeczy, na które się zdecydowaliśmy.
Kurs jest przeznaczony dla osób regularnie praktykujących jogę (uczęszczających na zajęcia) przez minimum rok.
Jako RYS (Registered Yoga School) pod Yoga Alliance, ten kurs spełnia wymagania Programu 200h, zawierając w sobie wszystkie Kategorie Edukacyjne wyznaczone przez Yoga Aliiance i przygotowuje do uczenia jogi.Kurs trwa 7 miesięcy i składa się z 7 zjazdów weekendowych , które obejmują praktykę własną, naukę techniki korekt, a także sesje teoretyczne.

PLAN DŁUGIEGO WEEKENDU(18 godzin)
Piątek, Sobota, Niedziela
08:00-09:30amPraktyka Asan, praktyka własna Mysore, Zajęcia prowadzone lub Vinyasaflow
10:30-12:30pmTeoria i technika
14:00-16:30pmPraca z partnerem, praca grupowa, prezentacje, podsumowanie, quizy,
17:00-18:00pm (tylko piątek i sobota) Korekty, technika

Plan naWeekend 5 (36 godzin)

TERMINY ZJAZDÓW
Weekend 1 Marzec 29-31 Poznań
Weekend 2 Kwiecień 12-14 Poznań
Weekend 3 Maj 10-12 Poznań
Weekend 4 Czerwiec 7-9 Poznań
Weekend 5 Czerwiec 28 – Lipiec 3 Gdańsk/Sopot (dojazd, zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie)
Weekend 6 Sierpień 2-4 Poznań
Weekend 7 Wrzesień 6-8 Poznań

156 godzin zajęć kontaktowych
44 godziny zadań indywidualnych (obserwacja zajęć, praktyka własna, projekty)
Łącznie 200 godzin

KADRA
Basia Lipska Larsen
Mateusz Deker
Adrianna Zielezińska
Olga Kuriata
Edyta Gwizdecka

KATEGORIE
TECHNIKA, METODOLOGIA I PRAKTYKA
Ashtanga Asana & nauczanie – Basia Lipska Larsen
Ashtanga Asana & nauczanie – Mateusz Deker
Sekwencjonowanie Vinyasa – Olga Kuriata
FILOZOFIA I ETYKA
Filozofia Jogi – Mateusz Deker
ANATOMIA I FIZJOLOGIA
Anatomia i Fitness – Adrianna Zielezinska
LIFESTYLE
Ayurveda – Edyta Gwizdecka
BRANŻA
Media społecznościowe w Jodze – Basia Lipska Larsen
PREZENTACJE
Prezentacje uczestników zajęć vinyasy

Koszt: 6000 PLN
Zaliczka:1500PLN (przed 1 Marca 2019)
Dane do przelewu:
Yoga Academy
28 1050 1520 1000 0092 4899 2712
tytułem: 200TTC z Basią Lipską

Po zapłaceniu zaliczki reszta opłaty może nastąpić w dwóch ratach po 2250PLN.
Pierwsza rata płatna do 1 kwietnia 2018.
Druga rata platna do 1 maja 2018.

Uwaga: zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka NIE PODLEGA ZWROTOWI!

Więcej informacji oraz szczegółowy plan kursu : info@basialipskalarsen.com

TWOJA PRAKTYKA
Jako uczestnik kursu masz możliwość udziału w zajęciach AshtangaMysore oraz Seria Prowadzona odbywających się w Yoga Academy. Osoby mieszkające poza Poznaniem prosimy o bezpośredni kontakt z Dyrektorem TT.

TWOJA PRAKTYKA WŁASNA
Jesteś zobowiązany do praktykowania minimum przez 5 godzin tygodniowo. Obserwuj swoją praktykę i jej długość (20 minut, 45 minut, 60 minut) i zapisuj swoje obserwacje w Dzienniku przez okres trwania kursu.

OBSERWOWANIE ZAJĘĆ
Jesteś zobowiązany do obserwowania przynajmniej 4 zajęć Vinyasa /Flow. Zapisuj swoje obserwacje ponieważ możesz być poproszony/a o podzielenie się nimi z grupą. (Jest to wyłącznie obserwowanie zajęć – bez asystowania, korygowania czy udziału w zajęciach)

PRAKTYKA KOREKT
Zajęcia techniki korekt będą odbywały się w trakcie zjazdów weekendowych – zachęcamy jednak, abyś ćwiczył/a je także poza czasem odbywania kursu.

BIBLIOGRAFIA
Są to dodatkowo zalecane źródła wiedzy, poza podręcznikiem i DVD (upload), który wszyscy uczestnicy otrzymają w ramach kursu 200h TT.
• Ashtanga Yoga bez tajemnic, MatthewSweeney
• JogasutryPatandzalego (wydanie nazywa się Klasyczna joga indyjska)
• Bhagavadgita w wydaniu Biblioteki Narodowej

OCENA I CERTYFIKACJA
Wymagania konieczne do spełnienia by ukończyć kurs:
A. Obecność.Aktywny udział we wszystkich weekendowych wykładach TT (kursu nauczycielskiego) (144 godziny).
B. Testy. Uzyskanie zaliczenia (60%) za każdy z ośmiu testówpisanych podczas zajęć.
C. Praktyka własna. Zapamiętanie i opanowanie połowy Pierwszej Serii Ashtangi.Zalecana jest codzienna praktyka. Udział w 8 godzinach zajęć jogi (tzn. 8 x 60 minut zajęć). W Yoga Academy lub innych lokalnych studiach jogi (dla osób spoza Poznania).
D. Zadania.
1. Oddanie dwóch esejów na temat filozofii jogi i wypełnienie jednego quizu na temat filozofii jogi.
2. Oddanie dwóch planów zajęć jogi.
3. Przeprowadzenie 45-minutowych zajęć jogi dla współuczestników kursu nauczycielskiego (z użyciem jednego z planów zajęć).
4. Stworzenie i opublikowanie czterominutowej internetowej prezentacji medialnej.

Podsumowanie kursu się z egzaminu pisemnego, oceny praktyki własnej oraz oceny uczenia i korygowania. Uczestnictwo w ocenach jest wymagane aby ukończyć kurs. Uczestnicy, którzy nie będą mogli wziąć udziału w ocenach z poważnych powodów (sytuacja rodzinna, kontuzje/choroby) LUB uczestnicy, którzy otrzymali niskie oceny końcowe mogą napisać podanie o ustalenie kolejnego terminu egzaminów.
Prywatny termin egzaminów może zostać ustalony za dodatkową opłatą (500zł) lub uczestnicy kursu mogą dołączyć do ocen trwającego kursu TT (1500NOK) w grudniu 2019 (dokładna data zostanie ogłoszona).

Aby otrzymać Certyfikat Ukończenia Kursu 200H wymagane jest minimum 60% wszystkich zadań wymienionych w liście kursu nauczycielskiego. Absolwenci otrzymują Certyfikat potwierdzający ukończenie 200 godzin technik podstawowych oraz metodologii Vinyasa Yoga. Uczestnik kursu otrzyma możliwość zarejestrowania się w Yoga Alliance jako RYT (Yoga Alliance Registered Yoga Teacher) www.yogaalliance.org.
Nauczyciele zarejestrowani są wymienieni na liście online Yoga Alliance jako RYT.Zarejestrowanie nauczycieli nie jest programem certyfikacyjnym, a spisem nauczycieli, którzy spełniają warunki postawione przez Yoga Alliance w kierunku uczenia jogi. Nauczyciele, którzy ukończyli kurs w Registered Yoga School (RYSs®), w zależności od ilości ukończonych kursów i szkoleń, a także od posiadanego doświadczenia w uczeniu jogi są cenieni oraz otrzymują różny stopień uznania.
Zastrzeżenie: Ten kurs nie jest w żadny stopniu zamiennikiem czy odpowiednikiem Autoryzacji nadawanych przez KrishnaPattabhi Jogi Ashtanga Yoga Institute (KPJAYI) www.kpjayi.org. w Mysore w Indiach.

Kochani!
Z ogromną radością informujemy o możliwości wzięcia udziału w kursie nauczycielskim Yoga Alliance 500h, który odbywać się będzie równolegle do kursu 200h!
Więcej informacji poniżej:

RYT500 Zaawansowany kurs nauczycielski Vinyasy (300 godzin). Kurs 300 godzin będzie przebiegał równolegle do kursu 200 godzin. Jako adept kursu 300H
(300 godzin) będziesz nadzorował fizyczno-umysłową podróż kursantów 200H (200 godzin). Będziesz w pobliżu by trenować, coachować, asystować, instruować i motywować kursantów 200H z pozycji głównego nauczyciela pod nadzorem i kierownictwem instruktorów prowadzących
Twoja nauka obejmie także rolę administratora różnych obszarów, takich jak: projektowanie celów planu zajęć, quizy, zadania domowe, tworzenie projektu medialnego oraz znajdowanie źródeł motywujących oraz informacyjnych dla społeczności. Kurs ma na celu wyostrzenie Twoich umiejętności by stać się źródłem mądrości i inspiracją dla uczniów.

Ten zaawansowany kurs wyposaży Ciebie w:
– Skonsolidowaną pewność w praktyce i nauczaniu pierwszej serii i jej komponentów
liczenia vinyas, korekt, modyfikacji.
– Przegląd metodologii uczenia dla wprowadzenia do yogi dla absolutnych
początkujących
– Podstawowa metodologia uczenia fundamentów Filozofii Jogi
– Umiejętności i wiedza związana z biznesem jogi, etyką pracy oraz wytycznymi dla
tworzenia tożsamości jogi jakiej poszukujesz w ramach brandingu społecznego.
– Planowanie zajęć i sekwencjonowanie tematycznych i twórczych ciągów vinyas
(vinyasa flows)
– Praktyka Drugiej Serii – liczenie vinyas, korekty, modyfikacje.
– Okazje asystowania i uczenia na zajęciach Mysore, kursach wprowadzających oraz
zajęciach nauczycielskich 200H.
– Badanie naukowe i głębokie studium własnego wyboru w ramach dziedziny
zaawansowanego planowania i sekwencjonowania zajęć.

Kto może się zgłosić?
Na kurs 300H mogą zgłosić się kandydaci, którzy skończą kurs 300H jako dodatkowy do kursu RYS 200H ORAZ po ukończeniu kursu 200H będą uczyć 100 godzin, uzyskają
wówczas status RYT500. 300-godzinne zaawansowane szkolenie przygotuje kursantów do uczenia zasad i technik jogi, które są bardziej zaawansowane, bardziej szczegółowe, bardziej
subtelne i umożliwi im uczenie z większymi umiejętnościami niż może to być oczekiwane na poziomie RYT200.

Koszt: 6000 PLN
Zaliczka:1500PLN (przed 1 Marca 2019)
Dane do przelewu:
Yoga Academy
28 1050 1520 1000 0092 4899 2712
tytułem: 500TTC z Basią Lipską

Po zapłaceniu zaliczki reszta opłaty może nastąpić w dwóch ratach po 2250PLN.
Pierwsza rata płatna do 1 kwietnia 2018.
Druga rata platna do 1 maja 2018.