Yoga Academy

 

Sekwencja Księżycowa


Sekwencja Księżycowa jest łagodną formą vinyasy przeznaczoną dla każdego. Może być wsparciem lub uzupełnieniem dla regularnej praktyki dynamicznych stylów jogi.
Mogą ją wykonywać kobiety podczas menstruacji czy też, przy wykorzystaniu alternatywnych wersji asan, w trakcie ciąży. Jest idealna na czas tzw. moondays- pełni lub nowiu Księżyca.

Sekwencja pracuje głównie w obszarze bioder, dolnej części kręgosłupa i brzucha. Wzmacnia kolana i kostki, odciąża szyję, ramiona i nadgarstki.

Praktykę rozpoczynamy krótką medytacją i Powitaniami Księżyca. Kolejne pozycje, często z yin yogi, rozpoczynamy od lewej strony, a przejścia między nimi wykonujemy na leżąco. Przymknięte oczy pomagają nam kierować zmysły do wewnątrz, być bardziej wsłuchanym w swoje ciało. Asany końcowe z oparciem nóg o ścianę wykonywane przed relaksem pomagają nam w pełni się zregenerować.

Fazy Księżyca w dużym stopniu wpływają na zmiany zachodzące na poziomie ciała i emocji. Praktykujący może być spięty i niespokojny w czasie pełni, wyczerpany oraz przygnębiony w czasie nowiu. Zwracając uwagę na fazy Księżyca, poruszając się wraz z falą przypływów i odpływów możemy mądrze gospodarować swoją energią.