Yoga Academy

 

Iza Kaczmarek

There is no slider selected or the slider was deleted.

Joga była dla mnie początkowo terapią bólu kręgosłupa. Dziś praktykuję z wewnętrznej potrzeby, jest swego rodzaju sposobem życia. Uwielbiam dynamiczne formy jogi, ale lubię zatrzymać się w miejscu i doświadczać Yin Yogi, dla zachowania równowagi fizycznej, emocjonalnej i energetycznej. Joga zapoczątkowała we mnie pewnego rodzaju przemianę i bardzo mi z nią dobrze. Traktuję ją jako swego rodzaju terapię, nie tylko na ograniczenia fizyczne, ale również na zaakceptowanie siebie taką jaką jestem, ze wszystkimi wadami i zaletami, możliwościami i ograniczeniami. Joga pomogła mi uwierzyć w siebie i w swoje możliwości.
Uczestnicząc w wielu warsztatach, kursach czy szkoleniach udało mi się poznać jogę według różnych metod, jednak ostatecznie zafascynowała mnie Ashtanga Vinyasa Joga. I stąd zrodził się pomysł na kurs nauczycielski Ashtanga Vinyasa Yoga RYS 200 Yoga Alliance z Basią Lipską i Mateuszem Dekerem. Ten niesamowity moment w moim życiu – ukończenie kursu zapoczątkował nowy etap w moim życiu – możliwość dawania innym, dzielenia się tym co najlepsze – jogą. To niesamowicie fascynująca, niekończąca się podróż, niepowtarzalna dla każdego z nas.
Ukończyłam Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i zawodowo prowadzę Kancelarią Podatkową jako Doradca Podatkowy, jednak fascynacja jogą pokierowała mnie dalej i obecnie studiuje na AWF Wrocław na kierunku “Psychosomatyczne Praktyki Jogi”. A oprócz jogi? Kocham góry, wędrówki nieznanymi ścieżkami, wycieczki rowerowe a zimą narciarstwo biegowe bo ”…kiedy nie można dodać dni do swojego życia, trzeba dodać życia swoim dniom”.