Hatha Joga w Poznaniu

Na czym polega Hatha Joga?

Hatha joga jest jedną z tradycji jogi, w której myślą centralną jest chęć wyzwolenia ciała od cierpienia i przywołania umysłu do stanu równowagi. Głównymi narzędziami tej praktyki jest asana (pozycje ciała), pranayama (praca z oddechem), oraz kriya (procesy oczyszczające). Współcześnie praktykowane style jogi znajdują swój początek w hathajodze.

Podczas zajęć Hatha jogi wykonujemy pozycje z każdej z grup (pozycje stojące, siedzące, wykonywane w leżeniu na brzuchu i na plecach, skłony, skręty, wygięcia do tyłu, inwersje oraz pozycje regeneracyjne) w oparciu o zróżnicowane sekwencje. Pozycje są w zależności od potrzeb osób praktykujących modyfikowane by dostosować je do indywidualnego typu budowy ciała i jego potrzeb. Często korzystamy z pomocy do praktyki (klocek, wałek, dysk do balansowania) tak, by praktyka była bogatsza, a czasem bardziej dostępna.

Zajęcia hatha jogi uwzględniają także elementy reedukacji oddechowej by rozwijać świadomość nawykowego oddechu poprzez pracę z podstawowymi technikami oddechowymi, zarówno pobudzającymi/rozgrzewającymi jak i wyciszającymi/chłodzącymi.

Hatha Joga dla początkujących
Hatha Joga Poznań

Hatha Joga - dla kogo?

Zajęcia hatha jogi kierowane są do osób początkujących, ale także do osób chcących powrócić do praktyki po przerwie oraz tych, które chcą wzmocnić swoją obecną praktykę budując większą świadomość swojego ciała.

Na zajęcia należy przyjść w wygodnym, niekrępującym ruchów stroju. Można zabrać swoją matę do jogi lub skorzystać z wyposażenia naszej szkoły jogi.