Joga dla początkujących w Poznaniu

Joga dla początkujących

Zajęcia przeznaczone są dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją praktykę jogi lub chcą do niej powrócić po przerwie.

Nasze zajęcia jogi dla początkujących skupiają się na czterech aspektach:

  1. budowaniu świadomości ciała poprzez trenowanie propriocepcji (zmysłu poczucia naszego ciała w przestrzeni) i intercepcji (zdolność rozpoznawania bodźców i odczuć, które wysyła nam nasze ciało),
  2. budowaniu siły,
  3. budowaniu elastyczności,
  4. pracy z oddechem.

Nasi doświadczeni nauczyciele prowadzą przez serię podstawowych pozycji jogi, które pomogą poprawić elastyczność, siłę i równowagę. Zajęcia wprowadzają także element uważności, która leży u podstaw praktyki jogi.

Zajęcia rozpoczną się od krótkiej medytacji czy też pracy z oddechem, które pomogą skupić się i wyregulować układ nerwowy. Następnie przechodzimy do łagodnej rozgrzewki, aby przygotować ciało do sekwencji asan. Każda pozycja podzielona jest na podstawowe elementy, z modyfikacjami przewidzianymi dla tych, którzy ich potrzebują.

Zajęcia jogi dla początkujących

Podczas zajęć zachęcamy uczestników do słuchania swojego ciała i pracy we własnym tempie. Wierzymy, że joga jest indywidualną praktyką, a jej doświadczanie jest dla każdej osoby nieco inne i wyjątkowe. Nasi nauczyciele zapewnią indywidualną uwagę i zaproponują modyfikacje, aby upewnić się, że praktyka jest bezpieczna i ciało znajduje właściwe ustawienie.

Zajęcia kończą się głębokim relaksem, (pozycją nazywaną Savasana), który pozwoli zintegrować korzyści płynące z praktyki i da uczucie wyciszenia i równowagi.

Zapraszamy osoby w każdym wieku i o różnych poziomach sprawności fizycznej. Proponujemy dwa zajęcia jogi dla początkujących: poranna grupa Joga 0-1 oraz wieczorna grupa Wstęp do jogi.