Majówka z jogą

Zapraszamy na majówkę z jogą w Nieprześni 30 kwietnia – 04 maja 2025!
 
O MIEJSCU:
Nieprześnia 1 to uroczy kompleks wypoczynkowy otoczony pięciohektarowym parkiem. Mieści się w nim m.in. zabytkowy dworek z 1934 roku, jabłoniowy sad, warzywnik i staw.
Dysponuje gustownie urządzonymi pokojami z łazienkami, przestronną restaurację typu slow food, zabytkową kamienną piwnicę, saunę, gabinet masażu i salę do ćwiczeń z podgrzewaną podłogą.
Wyjątkowy urok Pogórza Karpackiego, piękna rzeźba terenu, bliska odległość od turystycznych atrakcji – Zamku w Wiśniczu, kopalni soli w Bochni, zabytkowych, ludowych kościołów na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej i przede wszystkim zaciszna atmosfera sprawiają, że Nieprześnia 1 to dobre miejsce do rekreacji i aktywnego wypoczynku.
 
RAMOWY PLAN WARSZTATÓW:
Dzień 1 (przyjazd)
18:00 przyjazd, zakwaterowanie
19:00 kolacja
20:30 Pranayama/relaks
Kolejne dni:
7:00-9:00 Ashtanga Mysore
9:30 lekkie śniadanie
13:00-14:00 Pranayama
14:00 obiad
17:30-19:00 zajęcia techniczne/wykład
19:00 kolacja
20:30 relaks z misami dźwiękowymi
 
Koszt przy rezerwacji do 15 września 2024: 2200 zł
Koszt przy rezerwacji po 15 września 2024: 2400 zł
 
Koszt wyjazdu obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie (trzy posiłki wegetariańskie dziennie) oraz praktykę jogi.
 
Wyjazd skierowany jest do osób regularnie praktykujących Ashtanga Jogę i chcących pogłębić praktykę własną!
ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA
 
Zajęcia prowadzi Mateusz Deker:
Praktykuję jogę właściwie od dziecka. Uczę Ashtangi nieprzerwanie od 2007 roku. Zainteresowanie jogą zawiodło mnie do podjęcia i ukończenia studiów licencjackich z zakresu filozofii, magisterskich z religioznawstwa oraz do studiów doktoranckich z zakresu kulturoznawstwa. W tym czasie napisałem kilka artykułów naukowych i popularnonaukowych na temat tradycji jogi i jogi współczesnej.
W 2017 roku uzyskałem u Sharatha Joisa Autoryzację 2 stopnia (KPJAYI Authorized Level 2) do uczenia zarówno Pierwszej jak i Drugiej Serii Ashtanga Vinyasa Jogi. Miałem też okazję asystować mu w jego Instytucie Ashtanga Jogi w Mysore.
Zgłębianie wpływu praktyki jogi na ciało doprowadziło mnie do rozpoczęcia studiów magisterskich z zakresu fizjoterapii, które kończę w lipcu. Swoją wiedzę poszerzam biorąc udział w licznych szkoleniach z nowoczesnych metod terapii oraz anatomii.
Fascynacja manualną pracą z ciałem i jej wpływem na całość funkcjonowania człowieka skierowały moją uwagę na praktykę Integracji Strukturalnej według dr Idy P. Rolf. Po odbyciu dwuletniego szkolenie podstawowego prowadzonego przez European Guild for Structural Integration zostałem terapeutą tej metody w 2023 roku.
Swoją wiedzę z zakresu filozofii, ale też anatomii człowieka włączam w codzienne nauczanie oraz praktykę własną.
 
POŁOŻENIE:
Nieprześnia 1 ulokowana jest na Pogórzu Karpackim, tuż obok zamku w Wiśniczu i kopalni soli w Bochni,
niecałe 40 km od Krakowa.
Nieprześnia 1,
32-700
 
 
Zaliczka w wysokości 500 zł płatna przy rezerwacji na konto:
28 1050 1520 1000 0092 4899 2712 z dopiskiem „Majówka w Nieprześni” lub bezpośrednio w Yoga Academy (płatność kartą lub gotówką).
Pozostała część kwoty płatna gotówką na miejscu.
Uwaga: zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka nie podlega zwrotowi.
Wyjazdy z jogą

Wyjazdy z jogą dla początkujących i zaawansowanych

Niezależnie od tego, czy jest się osobą początkującą, czy praktykująca jogę od lat, wyjazdy z jogą to wyjątkowa okazja, aby rozwinąć swoją praktykę. Ilość czasu, jaką poświęca się na codzienną praktykę podczas wyjazdów pod kierunkiem i przy wsparciu doświadczonych osób prowadzących, jest kluczowa dla tego rozwoju. Ponadto wyjazdy dają konkretne narzędzia w krótkim czasie tak, by wdrożyć to, czego uczymy podczas wyjazdów z jogą, gdy uczestnicy wracają do swoich codziennych aktywności.

Koncepcja wyjazdów z jogą polega na odejściu na chwilę od codziennej rutyny. To pozwala na spędzenie czasu ze sobą i przyjęcie nowej optyki. Stres i zadania dnia codziennego mogą czasami przeszkadzać w rozpoznaniu i zadbaniu o nasze potrzeby. Łącząc wyjazd do nowego miejsca z praktyką jogi, można skoncentrować się na tym, co dla nas ważne.

Joga wyjazdy dla początkujących

Wyjazd jogowe nad morze i w góry

Jednym z głównych założeń filozofii jogi jest byciu w tzw. “tu i teraz”, czyli byciu uważnym. Uważność polega na byciu obecnym i doświadczaniu tego, co dzieje się teraz. Elementy uważności jakich można doświadczyć podczas wyjazdów z jogą mogą mieć bardzo korzystny wpływ na stan psychofizyczny, co będzie miało pozytywne konsekwencje w życiu codziennym po powrocie.

Kluczową zaletą wyjazdów z jogą jest to, że może to być punkt wyjścia, którego potrzebujemy, aby zmotywować się do wdrożenia praktyki jogi i medytacji w swoim życiu.

Co więcej, wyjazdy z jogą to także świetna okazja do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach i światopoglądzie. Jest to również okazja, aby po prostu pobyć w nowym środowisku spędzając czas na wspólnym doświadczeniu i inspirujących rozmowach.

Nasze wyjazdy z jogą organizujemy kilka razy do roku, do różnych miejsc w Polsce i na świecie. Wybieramy miejsca dogodne dla praktyki jogi i medytacji dbając także o zbilansowane wegetariańskie wyżywienie.