Vinyasa Krama w Poznaniu

Na czym polega Vinyasa Krama?

Vinyasa krama to zsynchronizowany przepływ pozycji jogi przez różne etapy w celu osiągnięcia określonego celu. Najczęściej celem tym jest przejście od prostej asany (pozycji ciała) do bardziej zaawansowanej. Termin pochodzi z sanskrytu, vi, co oznacza „porządek”, nyasa, co oznacza „umieszczenie” i karma, co oznacza „sukcesję”.

Vinyasa joga pomaga osobie praktykującej przygotować ciało do bardziej zaawansowanych asan, zaczynając od podstawowych pozycji, sukcesywnie przechodząc do coraz trudniejszych asan. Zanim osoba praktykująca osiągnie swój cel – zazwyczaj zaawansowaną asanę – ciało jest fizycznie i psychicznie przygotowane do skutecznej praktyki.

Vinyasa odnosi się do wykonywania sekwencji asan zsynchronizowanych z oddechem. Każdy ruch w sekwencji Vinyasa Krama joga jest połączony z wdechem lub wydechem, a każda asana staje się ruchem w przepływie. Osoba praktykująca uczy się uważnie słuchać swojego ciała i obserwować kiedy jest gotowe, aby przejść do bardziej wymagającej pozycji.

Vinyasa Krama Poznań

Vinyasa Krama - dla kogo?

Zamiast wykonywać każdą asanę jako niezależną pozę odłączoną od całości, Vinyasa Krama skupia się na płynnym przepływaniu z pozycji do pozycji. Umysł, ciało i oddech są w stanie harmonii.

Joga Vinyasa to praktyka, która pomaga poprawić ogólny stan zdrowia i samopoczucie, co z kolei pomaga prowadzić zdrowszy styl życia. 

Zajęcia Vinyasa jogi są głównie kierowane do osób, które lubią szybsze tempo i intensywność praktyki jogi. Niektóre zajęcia Vinyasa jogi są łączone z długotrwałymi pozycjami jogi yin, aby stworzyć bardziej przystępną, terapeutyczną i zrównoważoną sekwencję.