Bezpieczne wygięcia w Ashtanga jodze
Zapraszamy na warsztaty Bezpieczne wygięcia kręgosłupa w jodze z Mateuszem Dekerem!
Jakie umiejętności rozwiniesz?
Wygięcia kręgosłupa w tył mają liczne zalety, które warto docenić. Praktyka tych pozycji pomaga w uwalnianiu napięć mięśniowych oraz wzmacnia odporność organizmu. Wygięcia w tył pozwalają również na opuszczenie strefy komfortu, ponieważ w codziennym życiu rzadko angażujemy ciało w taki sposób, otwierając klatkę piersiową i wyginając kręgosłup.
W kontekście Ashtanga Jogi, Pierwsza Seria skupia się głównie na skłonach do przodu, co może prowadzić do pewnej nierównowagi w ciele. Dlatego też często zbyt szybko wprowadza się elementy Drugiej Serii, które zawierają bardziej zaawansowane wygięcia w tył. Metoda nauczania KPJAYI z Mysore podkreśla jednak, że najpierw należy opanować Pierwszą Serię, zanim przejdzie się do kolejnej, co czasem wywołuje wątpliwości wśród praktykujących.
Na warsztatach poświęconych wygięciom przyjrzymy się bliżej asanom Pierwszej Serii, aby odnaleźć w nich ruchy, które balansują ciało i przygotowują je do trudniejszych wygięć w tył z Drugiej Serii. Z tymi nowymi jakościami spróbujemy poszukać przestrzeni w ciele, która pozwoli na stopniowe i bezpieczne opanowywanie trudniejszych wygięć.
Plan warsztatów
13 października 2024:
- 9:00-10:30 Pierwsza Seria Prowadzona
- 11:00-12:00 Anatomia wygięć – teoria
- 12:00-14:00 Część praktyczna
Warsztaty prowadzi Mateusz Deker
Mateusz Deker
Z jogą mam do czynienia właściwie od dziecka. Osobą, która pokazała mi jogę, jest jedna z prekursorek jogi w Polsce – Maria Stróżyk.
Swój pierwszy kurs nauczycielski ukończyłem mając 18 lat u Basi Lipskiej. Od tego czasu nieprzerwanie prowadzę zajęcia jogi. W trakcie trzech pobytów w Indiach uczyłem się metody Ashtanga Vinyasa pod okiem Sharatha Joisa – wnuka Pattabhiego Joisa oraz dyrektora Krishna Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute, który autoryzował mnie do uczenia zarówno Pierwszej jak i Drugiej Serii Ashtanga Yoga (KPJAYI Authorized level 2). Spędziłem łącznie 9 miesięcy na codziennej praktyce jogi w Instytucie. W lutym 2019 po raz pierwszy miałem okazję asystować swojemu Nauczycielowi Sharatowi Joisowi w prowadzeniu zajęć w KPJAYI w Mysore.
Swoją pasję do jogi połączyłem z życiem naukowym, kończąc studia z zakresu filozofii, religioznawstwa a także będąc słuchaczem studium doktoranckiego WNS UAM. W tym okresie powstała większość napisanych przeze mnie artykułów naukowych i popularnonaukowych na temat filozofii jogi.
Joga jest praktyką obejmującą człowieka jako całość, a fascynacja ludzkim ciałem zaprowadziła mnie do rozpoczęcia w 2019 roku 5-letnich studiów magisterskich z Fizjoterapii, w trakcie których pokochałem anatomię i manualną pracą z ciałem. Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę na kursach Integracji Strukturalnej (rolfing), Masażu Tkanek Głębokich, Anatomii Sekcyjnej oraz wielu innych z tego zakresu. W lipcu 2024 obroniłem pracę magisterską na temat metody Integracji Strukturalnej metodą Idy P. Rolf.
Wiedzę zdobywaną w trakcie nauki włączam do codziennej praktyki oraz prowadzonych przez siebie zajęć.
Zainwestuj i poszerz swoją wiedzę oraz umiejętności
Koszt:
- Koszt przy rezerwacji do 20 września: 250zł
- Koszt przy rezerwacji po 20 września: 350zł
- Zaliczka: 200 zł (płatna przy zapisie)
Dane do przelewu:
Odbiorca: Yoga Academy
Numer konta: 28 1050 1520 1000 0092 4899 2712
Tytułem: Imię i nazwisko, z dopiskiem „Wygięcia w jodze”
Uwaga: wpłata jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka nie podlega zwrotowi.
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
Wyślij formularz kontaktowy
Zostaw nam swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą w najbliższym czasie!
W razie pytań prosimy o wiadomość: info@yogaacademy.pl lub tel. 505-904-825.