Warsztaty

Zapraszamy na zajęcia, których celem jest osiągnięcie stanu głębokiego relaksu! Raz w miesiące, zazwyczaj w ostatnią niedzielę miesiąca będziemy spotykać się na zajęciach prowadzonych przez Zespół Yoga Academy, aby doświadczyć stanu głębokiej relaksacji! Szczegółowy opis każdego ze spotkań znajdziecie poniżej:

30 października, 18:00
Sztuka łagodności relaksacyjne zajęcia jogi w oparciu o stymulację nerwu błędnego. 

Więcej. Intensywniej. Bardziej efektywnie. Współczesna promocja bycia zorientowanym na cele i myślenie o swoim życiu w kontekście sukcesów i porażek powoduje, że wiele/u z nas często myśli “muszę”… Nawet takie aktywności jak praktyka fizycznych aspektów jogi czy medytacja, widzimy z perspektywy osiągnięć. I wreszcie, w komunikacji z otaczającym nas światem także upatrujemy testu naszej asertywności, umiejętności stawiania granic, czy mówienia ‘nie’. Gdzie w tym wszystkim zapodziała się nasza zdolność do bycia łagodnym? Łagodność wobec siebie oraz łagodność wobec innych jest formą życzliwości i samo-regulacji także z perspektywy naszego układu nerwowego. Sięganie po proste praktyki, które zastymulują nasz nerw błędny mogą okazać się wielce pomocne.

Często nazywany ‘nerwem współodczuwania/współczucia’ (ang. the nerve of compassion), nerw błędny ma swój początek w górnej części rdzenia kręgowego i aktywuje różne organy w całym ciele (takie jak serce, płuca, wątroba i organy trawienne). Aktywacja nerwu błędnego jest związana z uczuciami opiekuńczości oraz emocjami, które promują altruizm – współczucie, wdzięczność, miłość, a na skutek tego łagodność.

Podczas tej wyjątkowej praktyki w sekwencję asan (pozycji ciała) wplecione będą ćwiczenia stymulujące pracę nerwu błędnego tak by szukać i trenować się w sztuce łagodności.

Zajęcia poprowadzi Ania Olszewska

27 listopada, 18:00

W niedzielny, listopadowy wieczór Mania i Iza zapraszają Cię na godzinne zajęcia relaksacyjne. Spotkanie rozpocznie się bardzo krótką, spokojną praktyką rozluźniającą szyję i barki. Zaraz po niej rozpocznie się część dotycząca bardzo znanej techniki relaksacji, jaką jest skanowanie ciała, techniki, która zwiększa świadomość ciała, a której znajomość obie Iza i Mania pogłębiały podczas kursu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction -redukcja stresu w oparciu o medytację uważności) i MBLC (Mindfulness Based Living Course – kurs życia w oparciu o uważność). Te 8-tygodniowe kursy stały się przyczyną do większego zgłębiania tematu i jednocześnie okazją do dzielenia się zdobytym doświadczeniem. Na koniec spotkania przewidziany jest głębszy relaks z wykorzystaniem mis i dzwonków Koshi i Zaphir.

Zapraszamy. To doskonały czas, by nauczyć się obdarowywać chwilą siebie albo nauczyć się sprawiać sobie tę przyjemność.

Spotkanie prowadzą Mania Tomczak i Iza Rzyska

28 grudnia, 18:00

Yoga Nidra na koniec roku!
Głęboka relaksacja to idealny sposób na zakończenie tego dziwnego roku. Praktyka Jogi Nidry odbywa się w wygodnej leżącej pozycji. Podczas gdy ciało pozostaje w całkowitym bezruchu, nasza świadomość działa na głębszych poziomach. Kierujemy uwagę do wewnątrz siebie, skupiając się m.in.na świadomości ciała, oddechu, wizualizacji. Każdy kolejny krok prowadzi nas do głębszych poziomów świadomości. Jest to stan między jawą a snem w których mamy dostęp do ukrytych treści własnej świadomości. Z każdym kolejnym krokiem, pozwalając sobie na to coraz głębsze odpuszczenie i relaks, podświadomość otwiera się na nowe możliwości, zmieniając stare, niekorzystne przyzwyczajenia i nawyki. Otwieramy się i przyjmujemy to co dla nas najlepsze.

Poza głęboką relaksacją, technika Jogi Nidry może być wykorzystana do poprawy stanu zdrowia, obniżenia poziomu napięcia, lęku, niepokoju oraz pobudzenia kreatywności i dokonywania zmian w życiu. Praktyka Jogi Nidry pomaga odpocząć umysłowi od ciągłej gonitwy myśli. Uczy nas kierowania uwagi do wewnątrz, co jest ważne szczególnie dzisiaj gdy mamy natłok informacji i bodźców z zewnątrz i łatwo zapominamy o nas samych, o naszej wyjątkowości i indywidualności.

Zajęcia odbywają się w wygodnej leżącej pozycji i będą poprzedzone krótką sesją Pranajamy. Jeżeli chcesz możesz przynieść ze sobą poduszkę, ciepły koc, cokolwiek co sprawi że będzie Ci przyjemnie i komfortowo.

DO SPOTKANIA MOŻNA TEŻ DOŁĄCZYĆ W FORMIE ONLINE!

Spotkanie prowadzi Mateusz Deker

 
Koszt każdego ze spotkań: 50zł

Zgłoszenia prosimy kierować je mailowo: info@yogaacademy.pl, telefonicznie – na numer 505 904 825 lub bezpośrednio w szkole Yoga Academy, przy ul. Święty Marcin 31/1A (Poznań).
Wpłaty można dokonać gotówką lub kartą, w szkole Yoga Academy – lub przelewem na konto:
28 1050 1520 1000 0092 4899 2712
Odbiorca: Yoga Academy
Tytułem: Imię i nazwisko, z dopiskiem „Zajęcia relaksacyjne: imię i nazwisko osoby prowadzącej”
Uwaga: wpłata jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka nie podlega zwrotowi.

 

Data: 15.10.2022

Czas trwania: 9:00-11:30


Wygięcia do tyłu i drop back w praktyce jogi

Zapraszamy na warsztat w pełni poświęcony tematyce wygięć kręgosłupa do tyłu. Zdefiniujemy na nowo backbend i postaramy się zrozumieć jaką rolę odgrywa dla postawy współczesnego człowieka. Podczas warsztatu skupimy się na silnym i bezpiecznym mostku oraz  praktyce schodzenia do mostka ze stania i powrotu (drop back).
Poznamy anatomię asan, przyglądając się fundamentom, które pozwolą nam zbudować zdrowe, uważne i przede wszystkim bezpieczne gięcia w codziennej praktyce ashtangi. 

Krok po kroku wykorzystując pomocne ćwiczenia wypracujemy drogę do osiągnięcia ruchu w wygięciu kręgosłupa ze stabilnością i lekkością.

Podczas pracy na macie:

 • Poszukamy komfortu w kluczowych asanach zaliczanych do wygięć w tył. 
 • Skupimy się na wydłużaniu kręgosłupa i budowaniu przestrzeni między kręgami.
 • Otworzymy klatkę piersiową i popracujemy nad ćwiczeniami zwiększającymi zakres ruchomości w barkach.
 • Przyjrzymy się roli ustawienia miednicy, szczególną uwagę poświęcając mięśniowi biodrowo-lędźwiowemu.
 • Omówimy bezpieczne przygotowanie do praktyki mostków. 
 • Odpowiemy sobie na pytanie jakie elementy powinny być wypracowane by rozpocząć naukę zejścia i wejścia ze stania do mostka (drop back).
 • Dostosowując zakres ruchu indywidualnie do każdego uczestnika sięgniemy na macie do ćwiczeń dających płynny, komfortowy i bezpieczny drop back.  
 • Połączymy wszystkie elementy warsztatu w całość i zamienimy teorię w praktykę. 

Poruszymy tematy, które towarzyszą zagadnieniu warsztatu:

 • Dlaczego niektórzy odczuwają ból w lędźwiach podczas wygięć w tył i jak tego uniknąć?
 • Jakie emocje towarzyszą głębokim wygięciom kręgosłupa i pracy z obszarem klatki piersiowej?
 • Popracujemy ze świadomym oddechem, dostrzegając jego rolę w dropbackach.
 • Siła grawitacji, jak możemy wykorzystać jej nieprzerwaną obecność w pogłębianiu praktyki.
 • Omówimy szereg korzyści i przeciwwskazania. 

Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich osób chcących świadomie i bezpiecznie zarówno budować jak i pogłębiać swoją praktykę wygięć. Warianty asan będą dostosowane indywidualnie do możliwości uczestników. 

Całość zakończymy wyciszeniem i głębokim relaksem przy dźwiękach mis tybetańskich.

Serdecznie zapraszamy!

 

* Przeciwwskazaniami do udziału w warsztacie są  poważne uszkodzenia pleców, dyskopatia ze stanem zapalnym oraz poważne problemy z ciśnieniem. 

Koszt warsztatu: 100zł

 
Zaliczka płatna przy zapisie: 50zł
Zgłoszenia prosimy kierować je mailowo: info@yogaacademy.pl, telefonicznie – na numer 505 904 825 lub bezpośrednio w szkole Yoga Academy, przy ul. Święty Marcin 31/1A (Poznań).
Wpłaty można dokonać gotówką lub kartą, w szkole Yoga Academy – lub przelewem na konto:
28 1050 1520 1000 0092 4899 2712
Odbiorca: Yoga Academy
Tytułem: Imię i nazwisko, z dopiskiem „Warsztat: budowanie regularnej praktyki”
Uwaga: zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka nie podlega zwrotowi.
Zapraszamy na warsztaty “Nie mam czasu na jogę” – budowanie regularnej praktyki z Natalią Liminowicz 19 listopada 2022!
Niespokojny umysł, przetwarzający nieustannie bodźce, pragnie odpoczynku. Ciało dźwigające wysiłek fizyczny i skutki stresu, woła o wytchnienie i terapeutyczny ruch. Przydałaby się joga… słyszymy od znajomych, w mediach a czasem poprzez nasz wewnętrzny głos. 
Ale co zrobić, kiedy wygospodarowanie czasu na długie sesje ćwiczeń wydaje nam się nie do wciśnięcia w grafik?
Zapraszamy na warsztat “Nie mam czasu na jogę” – budowanie regularnej praktyki, na którym wspólnie poszukamy optymalnej dla każdej i każdego z nas ścieżki, która poprowadzi ku rozpoczęciu, wzmocnieniu lub powrotowi do regularnych spotkań z jogą.
Podczas naszego spotkania:
– Porozmawiamy o potrzebach wokół praktyki jogi i możliwościach ich zaspokojenia, sposobach na odnajdywanie okazji do ćwiczeń i radzenie sobie z przeciwnościami.
– Krok po kroku będziemy rozprawiać się z wyobrażeniami na temat praktyki, które nam nie służą i zastępować je takimi, które wesprą naszą aktywność. 
– Omówimy możliwości i korzyści z wpisania regularnych ćwiczeń w nasz nierzadko napięty harmonogram zajęć, a także w fizyczne otoczenie. 
– Zastanowimy się wspólnie, jak przezwyciężyć wyzwania związane z rozpoczynaniem, kontynuowaniem i powrotami na matę oraz jak możemy się w tym wzajemnie wspierać. 
– Uważnie i czule potraktujemy nasze ciała, zapraszając je do harmonijnej praktyki ruchu połączonego z oddechem.
– Zbudujemy nasze autorskie sekwencje ćwiczeń. 
– Zaprosimy Was do głębokiej relaksacji prowadzonej i wskażę, jak pogłębiać umiejętność autorelaksacji.
Warsztat jest skierowany do wszystkich Osób: chcących rozpocząć praktykę jogi, tych, które doświadczają jej od niedawna oraz wszystkich praktykujących jogę od dłuższego czasu, którzy pragnę urozmaicić swoją praktykę.
Program warsztatów:
9:00 – 11:00 Wprowadzenie, część teoretyczna
10:00 – 11:00 Praktyka technik oddechowych i asan
11:15 – 13:00 Dyskusja, praktyka technik oddechowych i asan
13:15 – 14:00 Relaksacja
Koszt warsztatu przy rezerwacji do 30 października 2022: 300zł
Koszt warsztatu przy rezerwacji po 30 października 2022: 450zł
Zaliczka płatna przy zapisie: 150 zł.
Zgłoszenia prosimy kierować je mailowo: info@yogaacademy.pl, telefonicznie – na numer 505 904 825 lub bezpośrednio w szkole Yoga Academy, przy ul. Święty Marcin 31/1A (Poznań).
Wpłaty można dokonać gotówką lub kartą, w szkole Yoga Academy – lub przelewem na konto:
28 1050 1520 1000 0092 4899 2712
Odbiorca: Yoga Academy
Tytułem: Imię i nazwisko, z dopiskiem „Warsztat: budowanie regularnej praktyki”
Uwaga: zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka nie podlega zwrotowi.
Warsztat poprowadzi Natalia Liminowicz, nauczycielka jogi (RYT500), związana z Yoga Academy od 2017 roku jako uczennica, a od 2019 w Zespole. Specjalizuje się w psychologii zdrowia, jest trenerką umiejętności społecznych i odkąd pamięta, interesuje się dynamiką relacji człowieka z otoczeniem, w tym możliwościami świadomego ich przeżywania i aktywnego kształtowania. W jodze odnajduje niezwykle wartościowe i wielowymiarowe narzędzie do budowania zasobów osobistych w procesie wzmacniania zdrowia. Swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem, z radością podzieli się z Wami podczas warsztatu.
Zapraszamy na warsztaty: Od praktyk ciała do poznania umysłu – praktyka asan w kontekście założeń systemów hatha jogi z Mateuszem Dekerem 17 grudnia 2022!
 
Metody Hatha stawiają ciało w centrum zainteresowania joginów. Jest ono najbardziej dostępnym człowiekowi narzędziem transformacji.
Na warsztacie omówimy teoretyczne zagadnienia systemów hatha jogicznych odnosząc je i wzbogacając o wiedzę zachodnią z zakresu anatomii i fizjologii ciała człowieka. Korzystając z technik pracy z powięzią i układem nerwowym spróbujemy włączyć je do regularnej praktyki asan.

Warsztat skierowany do osób na każdym poziomie zaawansowania.

Plan warsztatów:
9:00 – 10:30 Teoria: założenia filozoficzne systemów „hatha”, ciało jako narzędzie transformacji umysłu
10:45-11:45 Praktyka: odczuwanie ciała. Powięź i układ nerwowy.
12:00-13:30 Połowa Serii Prowadzonej Ashtangi: skupienie na ciele

Koszt warsztatu przy rezerwacji do 30 listopada 2022: 300zł
Koszt warsztatu przy rezerwacji po 30 listopada 2022: 450zł

Zaliczka płatna przy zapisie: 150 zł.
 
Zgłoszenia prosimy kierować je mailowo: info@yogaacademy.pl, telefonicznie – na numer 505 904 825 lub bezpośrednio w szkole Yoga Academy, przy ul. Święty Marcin 31/1A (Poznań).
Wpłaty można dokonać gotówką lub kartą, w szkole Yoga Academy – lub przelewem na konto:
28 1050 1520 1000 0092 4899 2712
Odbiorca: Yoga Academy
Tytułem: Imię i nazwisko, z dopiskiem „Warsztat: od praktyki ciała do poznania umysłu”
Uwaga: zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka nie podlega zwrotowi.
ENGLISH VERSION BELOW
Zapraszamy na warsztaty Ashtanga Joga i Joga Sutry z Gregorem Maehle 03-04 czerwca 2023!
 
Gregor Maehle rozpoczął swoją praktykę jogi czterdzieści pięć lat temu. W połowie lat 80. rozpoczął coroczne podróże do Indii, gdzie studiował z wieloma mistrzami jogi i tantry, a także z indyjskimi sadhu i ascetami. 
Spędził czternaście miesięcy w Mysore, a w 1997 roku został upoważniony przez K. Pattabhi Joisa do nauczania Asztanga Jogi. Od tego czasu zgłębiał zarówno tajniki anatomiczne jogi jak i jej filozofię.
Przez osiem miesięcy studiował filozofię jogi pod okiem B.N.S. Iyengara, bezpośredniego ucznia T. Krishnamacharyi, a także sanskryt pod przewodnictwem prof. Narayanachara i dr Chandrasekhara. 
Gregor jest autorem cieszącej się uznaniem serii podręczników, w skład której wchodzą takie pozycje jak Ashtanga Yoga: Practice and Philosophy, Ashtanga Yoga: The Intermediate Series, Pranayama: The Breath of Yoga, Yoga Meditation: Through Mantra, Chakras and Kundalini to Spiritual Freedom, Samadhi The Great Freedom, które sprzedały się w ponad 100 000 egzemplarzach na całym świecie i zostały przetłumaczone na osiem języków obcych. Gregor aktualnie pracuje nad kolejnymi książkami, Tantric
Meditation and Bhakti: Yoga of Love,
Na blogu Gregora (chintamaniyoga.com/blog/) znajduje się ponad 200 artykułów, filmów i podcastów, które stworzył wraz z żoną Moniką, a które dotyczą wszystkich aspektów jogi.
Gregor korzystając ze swojej wiedzy anatomicznej interpretuje tradycyjną vinyasa jogę, integrując ją z praktyką wyższych szczebli jogi w duchu Patańdżalego i T. Krishnamacharya. 
Jego poczucie humoru, osobiste doświadczenia oraz rozległa i głęboka wiedza na temat pism, filozofii indyjskich i technik jogicznych sprawiają, że nauka jogi staje się możliwa do zastosowania i łatwo dostępna dla każdego.
 
Plan warsztatów:
Sobota 03 czerwca
8:00 – 10:00 Mysore
16:00 – 18:00 Analiza techniki Pierwszej Serii
18:30 – 20:30 Jogasutry
Niedziela 04 czerwca
8:00 – 10:00 Mysore
16:30 – 18:30 Medytacja tantryczna
 
W części technicznej warsztatów Gregor przeanalizuje szczegóły anatomiczne większości pozycji z Pierwszej Serii Ashtanga Jogi (Yoga Chikitsa). Skupi się na rozłożeniu różnych faz wchodzenia i wychodzenia z pozycji na ich elementy składowe. 
Bezpieczne wykonywanie pozycji przy jednoczesnym zrozumieniu, które ruchy wprowadzą nas w głąb asan, zapobiegnie niepotrzebnemu wydatkowaniu energii. 
Poprzez precyzję, metoda Ashtangi sprawia, że uwarunkowania i emocje przechowywane w ciele są uwalniane, przygotowując nas do wyższych stopni jogi: pranajamy i medytacji.
Zajęcia w stylu Mysore umożliwią zintegrowanie informacji zdobytych na zajęciach, a także pozwolą Gregorowi na indywidualne podejście do potrzeb każdego uczestnika warsztatów. 
Joga Sutra i intonowanie mantr
„Joga Sutry wkroczyły do mojego życia 39 lat temu i od tego czasu są stałym towarzyszem. Upłynęło wiele czasu zanim zrozumiałem ich wagę, jednak zaowocowało to rozmyciem wątpliwości na temat praktyki jogi. Zrozumienie Sutry dało mi całkowitą pewność, że będę sumiennie stosować moje praktyki i że w odpowiednim czasie osiągnę sukces. Sutra zmieniła dla mnie jogę z systemu opartego na wierze i nadziei w naukę o przewidywalnych i powtarzalnych rezultatach. Właśnie to zaufanie i pewność chciałabym przekazać moim uczniom. Warsztat będzie miał charakter interaktywny, z dużą ilością czasu na zadawanie pytań.”
Można powiedzieć, że Joga Sutry są instrukcją obsługi jogi. Tylko wtedy, gdy zrozumiemy dlaczego i jak, będziemy mogli praktykować z pewnością siebie i bez wątpliwości. Na tych zajęciach będziemy intonować wybrane strofy w sanskrycie, a także szczegółowo je analizować w oparciu o ponad 4 dekady studiów Gregora.
Medytacja tantryczna
Gregor uczy dwóch systemów medytacji, medytacji jogicznej i tantrycznej. Podobnie jak nasze praktyki asan i pranajamy, tak i jogiczna medytacja czakr i kundalini jest bardzo ustrukturyzowana. Podczas gdy jogiczna medytacja jest bardzo transformującą i potężną techniką, niektórzy uczniowie zmagają się z jej rygorem i wymaganiami dotyczącymi koncentracji i wizualizacji. Jeśli doświadczamy w naszym życiu i umyśle dużej presji, proste, ale skuteczne techniki medytacji tantrycznej mogą być przydatne.
Ten warsztat oparty jest na technikach medytacyjnych pochodzących ze starożytnego tekstu zwanego Vijnana Bhairava Tantra. Tekst ten dotarł do nas poprzez Kaszmirski Sziwaizm i zawiera 112 dharan, czyli to, co dzisiaj nazwalibyśmy technikami medytacyjnymi. Wiele z popularnych dziś technik medytacyjnych zostało wprowadzonych już w Vijnana Bhairava.
Większość z tych tantrycznych medytacji jest znacznie prostsza niż medytacja jogiczna i wymaga mniejszego wysiłku. Istnieje również wiele różnych technik do wyboru. Mamy tu do czynienia z wyrafinowanym podejściem, które oferuje dużą różnorodność w przypadku, gdy dana technika nie działa na ucznia. To sprawia, że system ten można bardzo łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji.
 
Koszt przy rezerwacji do 28 lutego 2023: 1250zł

Koszt przy rezerwacji po 28 lutego 2023: 1500zł
Zaliczka w wysokości 600zł zł płatna przy rezerwacji na konto:
28 1050 1520 1000 0092 4899 2712 z dopiskiem „Warsztaty: Gregor Maehle + adres email” lub bezpośrednio w Yoga Academy (płatność kartą lub gotówką).

Pozostała część kwoty płatna do 30 maja 2023 na to samo konto.
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Uwaga: zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka nie podlega zwrotowi.
 
——————————————
JOIN US FOR THE WEEKENDWORKSHOP WITH GREGIR MAELE „ASHTANGA YOGA, YOGA SUTRA AND TANTRIC MEDITATION” 03-04 JUNE 2023!
Gregor Maehle began his yogic practices forty-five years ago. In the mid- 1980s he commenced annual travels to India, where he studied with various yogic and tantric masters, traditional Indian sadhus and ascetics. He spent fourteen months in Mysore, and in 1997 was authorised to teach Ashtanga Yoga by K. Pattabhi Jois. Since then he has branched out into researching the anatomical alignment of postures and the higher limbs of yoga.
In India Gregor also received eight months of mostly one-on-one
instruction in scripture and the higher limbs of Yoga through B.N.S. Iyengar, a student of T. Krishnamacharya, and he studied Sanskrit under Professor Narayanachar and Dr Chandrasekhar. Gregor’s internationally acclaimed textbook series consisting of Ashtanga Yoga: Practice and Philosophy, Ashtanga Yoga: The Intermediate Series, Pranayama: The Breath of Yoga, Yoga Meditation: Through Mantra, Chakras and Kundalini to Spiritual Freedom, Samadhi The Great Freedom, How to Find Your Life’s Divine Purpose, Chakras, Drugs; Evolution and Mudras: Seals of Yoga – have sold more than 100,000 copies worldwide and have been translated into eight foreign languages. Additional volumes currently prepared are Tantric Meditation and Bhakti: Yoga of Love. He has been invited to many countries to teach and has contributed to and been interviewed by numerous yoga magazines. On Gregor’s blog page chintamaniyoga.com/blog/ you will find over 200 articles, videos and podcasts on all aspects of yoga, which Gregor has authored together with his wife Monica.
Today Gregor teaches an anatomically sophisticated interpretation of
traditional vinyasa yoga, integrated into the practice of the higher limbs in the spirit of Patanjali and T. Krishnamacharya. His zany sense of humour, his manifold personal experiences, and his vast and deep knowledge of scripture, Indian philosophies and yogic techniques combine to make his teachings applicable, relevant and easily accessible to all his students.
 
Saturday
8:00AM-10:00AM Mysore class 2hrs
4:00PM-6:00PM A Technical Analysis of the Primary Series 2hrs
6:30PM-8:30PM Sutra class 2hrs
Sunday
8:00AM-10:00AM Mysore class 2hrs
6:30PM-8:30PM Tantric Meditation
 
 
Guided and Mysore-style asana classes
Here Gregor will analyse the many intricate anatomical details of the majority of the postures of the Primary Series, while maintaining as much pace as possible. The focus will be on breaking down the various phases of entering and exiting the postures into their constituents. Performing postures safely while understanding which anatomical actions will get us deep into the asanas will prevent unnecessary energy expenditure. Through inducing precision this format also achieves that conditioning and emotions lodged in bodily tissue are released, preparing us for the higher limbs of pranayama and meditation.
The Mysore-style format will give students the opportunity to integrate the information learning in the Led class and also for Gregor to give individual attention to student’s needs. 
Yoga Sutra, and Sanskrit chanting 
„The Yoga Sutra entered my life 39 years ago and since then it’s been a constant companion. It took me a long time to completely understand it but once this had happened it ended all confusion I had about yoga. Understanding the Sutra gave me complete confidence in how to apply my practices diligently and that I would succeed in due time. The Sutra changed yoga for me from a faith and hope-based system to a science with predictable and repeatable outcomes. It is exactly this confidence and certainty that I would like to pass on to my students. The workshop will be interactive, with ample time for participants to ask questions.”
The Yoga Sutra is the operating manual of yoga. It is only when we understand the why’s and how’s of yoga that we will practice with confidence and beyond doubt. In this class we will chant selected stanzas in Sanskrit and a detailed commentary based on Gregor’s four decades of practice and study will be given. The commentary will retain the depth of the ancient treatises but will be fun, relatable and applicable to modern urban life. 
Tantric Meditation
Gregor teaches two meditation systems side-by-side, yogic and tantric meditation. Similar to our asana and pranayama practices so also yogic chakra-Kundalini meditation is very structured. While yogic meditation is a very transformational and powerful technique, some students struggle with its rigor and demands for concentration and visualization. If we experience a lot of pressure in our lives and minds the simple but effective tantric meditation techniques can be useful.
This workshop is based on meditation techniques from an ancient text called the Vijnana Bhairava Tantra. This text came down through Kashmir Shaivism and contains 112 dharanas, what we today would call meditation techniques. Many of today’s popular meditation techniques were already introduced in the Vijnana Bhairava.
Most of these tantric meditations are much simpler than yogic meditation and require less effort. There are also many different techniques to choose from. Here is a sophisticated approach that offers a great variety in case a particular technique doesn’t work for a student. This makes this system very adaptable to individual needs and preferences.
During demanding and stressful times, emphasis on these meditations can create more headspace and nurturing. During other times when more certainty and inspiration is available, this can then be invested into the transformational power of yogic meditation. Hence the two systems work excellently side by side and can easily be integrated with each other.
 
Earla Bird Price until 28 February 2023: 1250zł

Regular Price after 28 February 2023: 1500zł
Deposit payed as a reservation: 600zł
Account details:
IBAN: PL 28 1050 1520 1000 0092 4899 2712
BIC SWIFT: INGBPLPW
Title: „workshop: Gregor Maehle + email” 

The remaining amount payable by May 30, 2023 to the same account.
NUMBER OF PLACES LIMITED!

Please note: the down payment is a guarantee for booking a place and as such is non-refundable.