Warsztaty jogi w Poznaniu

Nauka medytacji Poznań

ZAPRASZAMY NA REGULARNY TRENING ODDECHOWY Z Anią Olszewską W YOGA ACADEMY!
Pierwsze spotkanie już 5 października o godz. 19:45

Możecie wziąć udział także w formie online

 

Raz w miesiącu będziemy dzielić się z Wami 45-minutową praktyką oddechową, podczas której zagłębimy się w fizjologię i biomechanikę oddychania, umożliwiając potem zastosowanie prostych ćwiczeń oddechowych w regularnej samodzielnej praktyce.

Podczas każdego treningu będziemy z uważnością przyglądać się pracy układu oddechowego i badać, w jaki sposób oddech wpływa na nasze ogólne samopoczucie.

Będziemy przede wszystkim praktykować różne techniki oddechowe (metoda Buteyko i Wima Hoff’a, Pranayama) by stworzyć możliwość wejścia w indywidualne doświadczenie pracy oddechowej i jej wpływu.

Badania naukowe wykazały m.in., że konkretne techniki oddychania, takie jak powolne głębokie oddychanie, mogą aktywować przywspółczulną część układu nerwowego, promując relaksację i redukcję poziomu stresu. Badacze sugerują, że regularna praktyka technik oddychania może znacznie poprawić naszą zdolność do radzenia sobie z codziennymi źródłami stresu, ale także wpływa korzystnie na regulację emocji, funkcje poznawcze (m.in. koncentracja, pamięć) i zdolność łagodzenia objawów lęku, depresji i zespołu stresu pourazowego.

Jeśli jesteście ciekawi, macie chęć rozpocząć praktykę pracy z oddechem, zapraszamy Was na te wyjątkowe cykliczne warsztaty!

DATY KOLEJNYCH SPOTKAŃ:
23 LISTOPADA
21 GRUDNIA
 
Ania zajmuje się pracą z oddechem od 2016 głównie czerpiąc z technik Pranayamy. Na przestrzeni lat rozwijając się i poszukując głębszego rozumienia istoty pracy oddechowej sięgała także po metody Buteyko oraz Wima Hoffa. W maju ukończyła kurs uzyskując tytuł Trenerki Oddechu. Trening Oddechowy będzie zatem wzbogacony o nowe inspiracje i perspektywy.
 

Na zajęcia obowiązują zapisy

Koszt: 45 zł
Zgłoszenia prosimy kierować je mailowo: info@yogaacademy.pl, telefonicznie – na numer 505 904 825 lub bezpośrednio w szkole Yoga Academy, przy ul. Święty Marcin 31/1A (Poznań).
Wpłaty można dokonać gotówką lub kartą, w szkole Yoga Academy – lub przelewem na konto:
28 1050 1520 1000 0092 4899 2712
Odbiorca: Yoga Academy
Tytułem: Imię i nazwisko, z dopiskiem „Trening oddechu”

Warsztaty jogi w Poznaniu

Standardowe zajęcia jogi trwają w Yoga Academy 90 minut i przebiegają zgodnie z ustrukturyzowaną sekwencją przygotowaną przez osobę prowadzącą w zgodzie ze stylem prowadzonych zajęć i wybranego motywu przewodniego. Jednak warsztaty jogi to jednorazowe lub cykliczne wydarzenia, które skupiają się na wybranym elemencie praktyki jogi.

Zazwyczaj nasze warsztaty trwają kilka godzin lub nawet cały dzień i skupiają się na konkretnym obszarze jogi.

Joga warsztaty Poznań

Wyjątkowi nauczyciele z całego świata

W Yoga Academy regularnie organizujemy warsztaty jogi, aby zgłębiać poszczególne aspekty jogi w bardziej dogłębnym formacie. Nasze warsztaty prowadzone są głównie przez naszych nauczycieli/nauczycielki, ale także przez zapraszanych przez nas wyjątkowych nauczycieli/nauczycielki z całego świata, takich jak Laruga Glaser czy Gregor Maehle. Warsztaty przyjmują różną formę w zależności od osoby prowadzącej i podejmowanego zagadnienia. Warsztaty mogą rozpocząć się od wykładu np. na temat anatomii i biomechaniki ciała, a następnie przejść do praktyki. Warsztaty są przeznaczone dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

Regularnie raz do roku organizujemy także szczególne wydarzenia: Tydzień Medytacji oraz Tydzień Oddechu.

Udział w warsztatach jogi ma wiele zalet. Nasze warsztaty:

• Pozwalają pogłębić swoją praktykę
• Umożliwiają pracę nad określonym obszarem jogi, np. wzmocnieniu lub rozciągnięciu ciała, czy budowaniu siły i elastyczności wymaganej w konkretnych pozycjach jogi
• Dają szansę na zgłębienie nowego obszaru jogi
• Pozwalają uzyskać bardziej spersonalizowaną, indywidualną uwagę