Warsztaty

Zapraszamy na Czwartą edycję Tygodnia Medytacji 11 -15 lipca 2022!


Dla wielu osób, ostatni czas był wyzwaniem przynosząc zmęczenie na poziomie emocjonalnym i fizycznym. Ten trudny czas pokazał też jak ważna jest umiejętność utrzymywania higieny umysłu by świadomie uwalniać się od tego, co nam nie służy.
Praktyka medytacji jest nieocenionym narzędziem do rozwijania uważności, świadomości i intencjonalności w puszczaniu napięć. Natura naszego umysłu pozostaje wciąż taka sama – myśli, reakcje, emocje pojawiają się niemal bez ustanku. Szukając uwolnienia, często angażujemy się w kolejne czynności by się “wyłączyć”. A gdyby tak najzwyczajniej się zatrzymać? To pozornie zwykłe zatrzymanie się mogłoby stworzyć przestrzeń do przyjrzenia się sobie, rozwinięcia uważności, odnalezienia spokoju, oraz zaobserwowania pojawiających się myśli i odczuć, które często ignorujemy. Regularna praktyka medytacji może przynieść poczucie harmonii i zadowolenia pozwalając na świadomą pracę z umysłem, szczególnie w momentach dla nas trudnych.
Tydzień Medytacji w Yoga Academy ma pomóc zbudować lub też pogłębić praktykę własną. Zapraszamy więc zarówno osoby, dla których medytacja jest zupełnie nowa, jak i te, które rozpoczęły już swoją praktykę.


Podczas 5 dni kursu:
Omówimy i będziemy praktykować różne techniki medytacyjne
Powiemy jak wyrobić sobie nawyk medytacji
Podzielimy się wiedzą na temat korzyści płynących z medytacji
Stworzymy przestrzeń uczestnikom do zadania pytań i podzielenia się refleksją na temat swojej praktyki


Każda sesja jest podzielona na trzy bloki:
15 minut wprowadzenia teoretycznego (45 minut podczas pierwszego spotkania)
30 minut praktyki
15 minut Q & A (pytania i odpowiedzi)


Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z bardzo prostą ścieżką świadomego rozwijania umiejętności skupienia i wyciszenia umysłu.
W kursie można wziąć udział także online!


Termin: 11 – 15 lipca, godz. 20:00.
Czas trwania: 1h (pierwsze spotkanie 1.5h)
Koszt: 250 zł


Zaliczka płatna przy zapisie: 100 zł.
Zgłoszenia prosimy kierować je mailowo: info@yogaacademy.pl, telefonicznie – na numer 505 904 825 lub bezpośrednio w szkole Yoga Academy, przy ul. Święty Marcin 31/1A (Poznań).
Wpłaty można dokonać gotówką lub kartą, w szkole Yoga Academy – lub przelewem na konto:
28 1050 1520 1000 0092 4899 2712
Odbiorca: Yoga Academy
Tytułem: Imię i nazwisko, z dopiskiem „Tydzień Medytacji”
Uwaga: zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka nie podlega zwrotowi.


Co zabrać: wygodny strój, nie krępujący ruchu i nie uciskający brzucha, notatnik i długopis
Poprowadzi: Ania Olszewska – praktykująca Jogę jako dyscyplinę filozoficzną i fizyczną nauczycielka Jogi, medytacji i pracy z oddechem, nauczycielka języka angielskiego z 15-letnim doświadczeniem, początkująca antropolog badająca współczesną Jogę. Prowadzi zajęcia w ramach kursów nauczycielskich Jogi w Indiach. Od 2006 roku regularnie podróżuje do Indii stale się rozwijając i ucząc. Uwielbia obserwować ruch i zmiany w swoim otoczeniu, ale także i te na poziomie własnego umysłu. Nauczycielka w Yoga Academy

Zapraszamy na drugą edycję warsztatów Joga na pomoc w napięciu i stresie z Natalią Liminowicz 23 lipca 2022! 

W naszym otoczeniu nie brakuje okoliczności i zdarzeń mogących prowadzić do przeżywania stresu. Czynniki stresowe są obecne w życiu każdej i każdego. Na ile będą wpływały, negatywnie lub pozytywnie, na nasze funkcjonowanie, zależy od wielu zmiennych, w tym od różnorodnych zasobów, które posiadamy i umiemy wykorzystać. 
Zapraszam Cię serdecznie na warsztat “Joga na pomoc w napięciu i stresie”, który w pełni przeznaczymy na wspólne doświadczenie różnych metod radzenia sobie ze stresem. 
Nauczymy się identyfikować sytuacje i nasze reakcje, które mogą sprzyjać kumulowaniu stresu lub jego redukowaniu. Stworzymy przestrzeń do tworzenia nowych wzorców przeżywania i reagowania, aby zastąpić nimi takie, które już nam nie służą. Będziemy dążyć do pogłębienia uczucia spokoju, obecności tu i teraz oraz pobudzenia i zgromadzenia niezbędnej nam energii.
Podczas naszego spotkania:
Porozmawiamy o sposobach na budowanie zasobów zdrowia poprzez radzenie sobie ze stresem oraz o miejscu praktyki jogi wśród nich.
Uważnie i czule potraktujemy nasze ciała, zapraszając je do harmonijnej praktyki ruchu połączonego z oddechem.
Oprócz różnorodnych asan, będziemy praktykować medytację, pracę z oddechem oraz techniki koncentracji wzrokowej.
Pobudzimy nasze ciała w energetyzującym flow, aby przygotować je do dalszej pracy z wybranymi obszarami nawykowego kumulowania napięć. 
Poprzez łagodną praktykę asan, także z wykorzystaniem pomocy (wałki, paski, klocki), uwolnimy napięcia z miejsc, w których najczęściej je utrzymujemy: szyi, ramion, pleców i bioder, którym poświęcimy szczególnie dużo uwagi i opieki. 
Zaproszę Was do głębokiej relaksacji prowadzonej.

Czas trwania:
10:00-15:00

Warsztat poprowadzi dla Was Natalia Liminowicz, nauczycielka jogi (RYT500), związana z Yoga Academy od 2017 roku jako uczennica, a od 2019 w Zespole. Specjalizuje się w psychologii zdrowia i odkąd pamięta, interesuje się dynamiką relacji człowieka z otoczeniem, w tym możliwościami świadomego ich przeżywania i aktywnego kształtowania. W jodze odnajduje niezwykle wartościowe i wielowymiarowe narzędzie do budowania zasobów osobistych konstruktywnego radzenia sobie ze stresem w procesie wzmacniania zdrowia. Swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem, z radością podzieli się z Wami podczas warsztatu. 
Warsztat jest skierowany do wszystkich Osób: praktykujących jogę regularnie, tych, które doświadczają jej od niedawna oraz wszystkich chcących rozpocząć praktykę. 
 
Koszt przy rezerwacji do 15 czerwca: 250zł
Koszt przy rezerwacji po 15 czerwca: 350zł
 
Zaliczka w wysokości 100 zł płatna przy rezerwacji na konto:
28 1050 1520 1000 0092 4899 2712 z dopiskiem „Warsztaty: joga na pomoc” lub bezpośrednio w Yoga Academy (płatność kartą lub gotówką).
Pozostała część kwoty płatna gotówką na miejscu.
Uwaga: zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka nie podlega zwrotowi. 

Zapraszamy na warsztaty „Pozycje odwrócone – droga do stania na rękach” z Mateuszem Dekerem 13 sierpnia 2022!
 
Pozycje odwrócone to niezwykle istotna część praktyki asan. Nie tylko równoważą pozycje stojące czy siedzące, ale także pozytywnie wpływają na nasz organizm. Odwracając nasze ciało „do góry nogami” krew zaczyna mocniej płynąć w kierunku mózgu powodując silniejsze jego ukrwienie i dotlenienie.
Mówiąc o zaletach praktykowania pozycji odwróconych wymienia się obniżenie poziomu stresu oraz podniesienie koncentracji. To także doskonały sposób na walkę z bezsennością czy migrenami.
W obszarze narządu ruchu pozycje odwrócone wzmacniają mięśnie brzucha i pleców, a także ramiona i barki.

W trakcie warsztatów dowiemy się jak bezpiecznie wykonywać pozycje odwrócone takie jak stanie na głowie (Sirsasana wraz z wariantami) czy stanie na przedramionach (Pincha Mayurasana), a także poznamy metody i techniki stopniowego osiągania tych asan, które pozwolą na budowanie solidnych podstaw w kierunku pracy nad staniem na rękach (Adho Mukha Vrksasana).

Plan:
8:00 Praktyka Mysore
10:00 – 11:00 Anatomia i biomechanika asan odwróconych – jak bezpiecznie nad nimi pracować?
11:00 – 13:30 Część techniczna
13:30 – 14:00 Pranayama i relaks

Koszt przy rezerwacji do 30 czerwca: 250zł
Koszt przy rezerwacji po 30 czerwca: 350zł

Zaliczka w wysokości 100 zł płatna przy rezerwacji na konto:
28 1050 1520 1000 0092 4899 2712 z dopiskiem „Warsztaty: pozycje odwrócone” lub bezpośrednio w Yoga Academy (płatność kartą lub gotówką).
Pozostała część kwoty płatna gotówką na miejscu.
Uwaga: zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka nie podlega zwrotowi.

Warsztat prowadzi Mateusz Deker:
W roku 2007 ukończyłem kurs nauczycielski Ashtanga Jogi u Basi Lipskiej. Od tego czasu nieprzerwanie prowadzę zajęcia jogi. W 2012 roku ukończyłem również Teacher Training Course z Manju Joisem – synem Sri K. Pattabhi Joisa. W trakcie trzech pobytów w Indiach uczyłem się metody Ashtanga Vinyasa pod okiem Sharatha Joisa – wnuka Pattabhiego Joisa oraz dyrektora Krishna Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute, który autoryzował mnie do uczenia zarówno Pierwszej jak i Drugiej Serii Ashtanga Yoga (KPJAYI Authorized level 2). Spędziłem łącznie 9 miesięcy na codziennej praktyce jogi w Instytucie. W lutym 2019 po raz pierwszy miałem okazję asystować swojemu Nauczycielowi Sharatowi Joisowi w prowadzeniu zajęć w KPJAYI w Mysore.
Swoją pasję do jogi połączyłem z życiem naukowym. Obroniłem pracę magisterską (Religioznawstwo UAM Poznań) zatytułowaną „Joga w kulturze Zachodu. Przemiany i recepcja indyjskich technik samozbawienia – tło i współczesność”. Po studiach magisterskich byłem słuchaczem studium doktoranckiego WNS UAM. W tym okresie powstała większość napisanych przeze mnie artykułów naukowych i popularnonaukowych na temat filozofii jogi.
Oprócz wiedzy praktycznej dzielę się także wiedzą teoretyczną prowadząc wykłady z zakresu filozofii jogi dla uczestników kursów nauczycielskich w całej Polsce.
W 2019 roku rozpocząłem 5-letnie studia Fizjoterapii, a wiedzę zdobywaną w trakcie nauki włączam do codziennej praktyki oraz prowadzonych przez siebie zajęć.
Zapraszamy na TYDZIEŃ ODDECHU czyli warsztaty reedukacji oddechowej 22-26 sierpnia 2022!
 
Wdech. Wydech. I tak 25000 razy dziennie.
Oddychamy automatycznie i bez namysłu. Oddychanie wpływa na wszystkie układy naszego organizmu, a te systemy z kolei wpływają na oddychanie. Optymalne wzorce oddechowe pomagają utrzymać homeostazę, zarówno z poziomu naszego ciała jak i stanu umysłu. Pandemia COVID-19 rzuciła nowe światło na choroby układu oddechowego oraz oddech jako taki, który tak często przyjmujemy za pewnik. Statystyki pokazują, że 70% z nas nie wykorzystuje swojego oddechu w pełni, a większość z nas wykorzystuje tylko 33% swojej pojemności oddechowej. Świadoma praktyka oddechowa może pomóc uzyskać dostęp do pełnego potencjału układu oddechowego dla lepszego samopoczucia fizycznego, emocjonalnego i psychicznego.

TREŚĆ I HARMONOGRAM 📚
📝 Tydzień Oddechu ma formę warsztatową.
8 godzin zajęć podzielone jest na dwa moduły:
Moduł 1: Oddech a ciało (2h)
Dzień 1 (poniedziałek 22 sierpnia): Wprowadzenie (oddech w liczbach, teorie, metody, ważne postaci)
Wstęp do biomechaniki i biochemii oddechu (anatomia i fizjologia)
Kwestionariusz – pomiary – obserwacja
Dzień 2 (wtorek 23 sierpnia): Joga oddechu (1.5h)
Moduł 2: Oddech a umysł (2h)
Dzień 3 (środa 24 sierpnia): Oddech w ujęciu filozoficznym: joga (Pranayama) – buddyzm
Oddech w psychologii
Obserwacja – uważność
Dzień 4 (czwartek 25 sierpnia): Ćwiczenia oddechowe (1.5h)
Dzień 5 (piątek 26 sierpnia): Medytacja oddechowa (1h)
 
DLA KOGO JEST TO WYDARZENIE? 👥
Na warsztat zapraszamy
—> osoby, które chcą rozpocząć regularną praktykę oddechową
—> osoby, które odczuwają negatywne skutki COVID-19
—> terapeutki i terapeutów szukających dodatkowych narzędzi do pracy z klientami
—> nauczycieli jogi, którzy chcą włączyć elementy pracy z oddechem do swoich zajęć

INFO PRAKTYCZNE
Polecamy założyć miękki, luźny, najlepiej bawełniany strój, w którym można czuć się zupełnie swobodnie 😌
Termin: 22–26 sierpnia, godz. 20:00.
Czas trwania: po 1h (pierwsze spotkanie 1.5h)
Koszt: 250 zł
Zaliczka płatna przy zapisie: 100 zł.
Zgłoszenia prosimy kierować je mailowo: info@yogaacademy.pl, telefonicznie – na numer 505 904 825 lub bezpośrednio w szkole Yoga Academy, przy ul. Święty Marcin 31/1A (Poznań).
Wpłaty można dokonać gotówką lub kartą, w szkole Yoga Academy – lub przelewem na konto:
28 1050 1520 1000 0092 4899 2712
Odbiorca: Yoga Academy
Tytułem: Imię i nazwisko, z dopiskiem „Tydzień Oddechu”

Uwaga: zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka nie podlega zwrotowi.
Poprowadzi: Ania Olszewska – praktykująca Jogę jako dyscyplinę filozoficzną i fizyczną nauczycielka Jogi, medytacji i pracy z oddechem, nauczycielka języka angielskiego z 15-letnim doświadczeniem, początkująca antropolog badająca współczesną Jogę. Prowadzi zajęcia w ramach kursów nauczycielskich Jogi w Indiach. Od 2006 roku regularnie podróżuje do Indii stale się rozwijając i ucząc. Uwielbia obserwować ruch i zmiany w swoim otoczeniu, ale także i te na poziomie własnego umysłu. Nauczycielka w Yoga Academy.