Wyjazdy z jogą
Zapraszamy na wakacyjny wyjazd z jogą do malowniczo położonego Gościńca Żurawi Młyn na Kaszubach 04-10 lipca 2022!
To przepiękne miejsce dysponuje osobną, przestronną salą do jogi, dużym pokojem gościnnym z kominkiem, a także przepiękną werandą z widokiem na jezioro!
Gościniec dysponuje również sauną z bezpośrednim wyjściem nad rzekę!
Plan warsztatów przewidziany jest zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jogą jak i dla już praktykujących. Zakwaterowanie w pokojach 2- (za dodatkową dopłatą) i 3- osobowych z możliwością zakwaterowania w pokoju jednoosobowym (za dodatkową opłatą).
Ramowy plan warsztatów:
Dzień 1 (przyjazd)
18:00 przyjazd, zakwaterowanie
19:00 kolacja
20:30 Pranayama/relaks
Kolejne dni:
7:00-9:00 Ashtanga Mysore
9:30 lekkie śniadanie
13:00-14:00 Pranayama
14:00 obiad
18:00-19:00 zajęcia techniczne lub Pierwsza Seria Prowadzona
19:00 kolacja
20:30 relaks z misami dźwiękowymi
Koszt przy rezerwacji do 30 maja: 1640zł
Koszt przy rezerwacji po 30 maja: 1800zł
Koszt wyjazdu obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie (trzy posiłki wegetariańskie dziennie) oraz praktykę jogi.
Zajęcia prowadzi Mateusz Deker:
Z jogą mam do czynienia właściwie od dziecka. Osobą, która pokazała mi jogę, jest jedna z prekursorek jogi w Polsce – Maria Stróżyk. Początkowo udział w zajęciach traktowałem jako zabawę i receptę na spędzenie wolnego czasu. Co roku w okresie letnim brałem udział w obozach organizowanych przez Marię Stróżyk. Poznawałem tam podstawy jogi wg metody B. K. S. Iyengara. Prawdziwie jednak zafascynowała mnie Ashtanga Vinyasa Joga, której poznanie zawdzięczam Basi Lipskiej, uczennicy Sri. K. Pattabhi Joisa. W Ashtandze Jodze znalazłem dynamizm odpowiadający mojemu temperamentowi i możliwość połączenia intensywnych ćwiczeń fizycznych z technikami relaksacyjnymi jogi.
W roku 2007 ukończyłem kurs nauczycielski Ashtanga Jogi u Basi Lipskiej. Od tego czasu nieprzerwanie prowadzę zajęcia jogi. W 2012 roku ukończyłem również Teacher Training Course z Manju Joisem – synem Sri K. Pattabhi Joisa. W trakcie trzech pobytów w Indiach uczyłem się metody Ashtanga Vinyasa pod okiem Sharatha Joisa – wnuka Pattabhiego Joisa oraz dyrektora Krishna Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute, który autoryzował mnie do uczenia zarówno Pierwszej jak i Drugiej Serii Ashtanga Yoga (KPJAYI Authorized level 2). Spędziłem łącznie 9 miesięcy na codziennej praktyce jogi w Instytucie. W lutym 2019 po raz pierwszy miałem okazję asystować swojemu Nauczycielowi Sharatowi Joisowi w prowadzeniu zajęć w KPJAYI w Mysore.
Swoją pasję do jogi połączyłem z życiem naukowym. Obroniłem pracę magisterską (Religioznawstwo UAM Poznań) zatytułowaną „Joga w kulturze Zachodu. Przemiany i recepcja indyjskich technik samozbawienia – tło i współczesność”. Jestem także autorem artykułów naukowych i popularnonaukowych na temat jogi.
———————————————————————————————-
Zaliczka w wysokości 300 zł płatna przy rezerwacji na konto:
28 1050 1520 1000 0092 4899 2712 z dopiskiem „Joga na Kaszubach” lub bezpośrednio w Yoga Academy (płatność kartą lub gotówką).
Pozostała część kwoty płatna gotówką na miejscu.
Uwaga: zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka nie podlega zwrotowi.