Moc nerwu błędnego

30 marca 2025
zapisy otwarte: 0/20 miejsc zajętych

Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia relaksacyjne, które łączą w sobie techniki wzmacniania tonusu nerwu błędnego oraz elementy jogi.

Jakie umiejętności rozwiniesz?

Ta 1,5-godzinna sesja została stworzona z myślą o osobach potrzebujących zredukować stres, poprawić swoje samopoczucie oraz zharmonizować ciało i umysł.
Nerw błędny odgrywa kluczową rolę w regulacji układu nerwowego, wpływając na stan relaksacji, trawienie, rytm serca, a także ogólną równowagę emocjonalną. Poprzez specjalnie dobrane ćwiczenia oraz praktykę jogi, będziemy pracować nad tonusem tego nerwu, co może wesprzeć w odnalezieniu głębokiego uczucia spokoju i odprężenia.
Program Zajęć
1. Wprowadzenie i wstęp do tonusu nerwu błędnego
– Krótkie omówienie roli nerwu błędnego w ciele.
– Wprowadzenie do technik relaksacyjnych i ich wpływu na zdrowie psychofizyczne.
2. Ćwiczenia oddechowe dla tonusu nerwu błędnego
– Pranayama (ćwiczenia oddechowe z jogi) skoncentrowana na stymulacji nerwu błędnego.
– Techniki oddechowe, takie jak oddech przeponowy i oddech ujjayi, które wspomagają relaksację.
3. Sekwencja jogi skoncentrowana na pracy z nerwem błędnym
– Delikatne asany (pozycje jogi), które wspierają relaksację i tonizowanie nerwu błędnego.
4. Techniki uwalniania napięcia mięśniowego
– Ćwiczenia relaksacyjne na rozluźnienie mięśni szyi, twarzy i karku, które mają bezpośredni wpływ na nerw błędny.
– Proste techniki automasażu i stretching.
5. Głębokie relaksacja i medytacja z elementami wizualizacji
– Sesja głębokiego relaksu, wspomagana technikami wizualizacji, która ma na celu wprowadzenie ciała i umysłu w stan pełnego odprężenia.
– Medytacja prowadząca do pogłębienia kontaktu z własnym ciałem i oddechem.
6. Zakończenie i refleksja
– Krótkie podsumowanie zajęć i refleksja nad doświadczeniami uczestników.
– Sugestie dotyczące praktykowania poznanych technik na co dzień.
 
Dla kogo są te zajęcia?
Zajęcia są idealne dla osób, które chcą zredukować stres, poprawić swoje zdrowie psychofizyczne oraz nauczyć się technik, które wspierają regenerację i relaksację poprzez stymulację nerwu błędnego. Są one odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i dla osób z doświadczeniem w jodze czy innych praktykach relaksacyjnych.

Plan warsztatów

30 marca 2025:

  •  18:00-19:30

Warsztaty prowadzi Ania Olszewska

Ania Olszewska

Jestem nauczycielką jogi, medytacji i pracy z oddechem, oraz kształcę przyszłych i obecnych nauczycieli jogi. Współtworzę Yoga Teachers’ Academy i prowadzę regularne zajęcia i autorskie warsztaty w Yoga Academy w Poznaniu. Jestem buddystką w nurcie buddyzmu tybetańskiego, a dzięki Mateuszowi Dekerowi moją codzienną praktyką jogi jest Ashtanga.

Moje zainteresowanie jogą było wynikiem regularnych podróży do Hyderabadu w południowych Indiach, które rozpoczęłam w 2006 roku. Życie tam oraz zdobywanie wiedzy dotyczącej filozofii wywodzących się z Indii było dla mnie na tyle wzbogacające, że stało się znaczącą częścią mojego rozumienia rzeczywistości, i w efekcie stało się też inspiracją do rozpoczęcia praktyki fizycznej jogi w 2010 roku. Kilka lat później zaczęłam prowadzić zajęcia hatha jogi i pranayamy, a w 2018 roku po odbytych kursach nauczycielskich 200h i 300h (Yoga Alliance) w Dharamsali w północnych Indiach, zajęłam się szkoleniem przyszłych nauczycieli jogi w międzykulturowym środowisku.

Regularność podróży do Indii stała się istotnym i kształtującym mnie elementem życia. To właśnie w Indiach otwierałam i współtworzyłam szkołę dla przyszłych nauczycieli jogi i to tam rozpoczęłam moją praktykę buddyjską w ośrodku medytacyjnym Tushita Meditation Centre, gdzie poznałam wspaniałych inspirujących nauczycieli. Kilkakrotnie uczestniczyłam w naukach Dalaj Lamy w świątyni w Dharamsali, co było doświadczeniem przełomowym. 

Jogą zajmuję się także od strony akademickiej i widzę olbrzymi potencjał jogi jako dziedziny interdyscyplinarnej. Stąd też moje zainteresowanie i uczestnictwo w webinarach z zakresu anatomii człowieka, w tym szczególnie dotyczących funkcjonowania naszego układu nerwowego. Pasjonuję się neuronauką oraz jej przełożeniem na praktyki kontemplacyjne, uważnościowe i narzędzia jakich dostarcza joga i medytacja buddyjska w zakresie ich praktykowania. Zjawiskiem jogi współczesnej zajęłam się podczas międzynarodowego programu studiów antropologicznych w UAM i Uniwersytecie w Bernie. Przeprowadziłam badania etnograficzne motywacji osób decydujących się na kursy nauczycielskie jogi w Indiach. Zaczęłam też tworzyć swój film etnograficzny o współczesnym joginie w Indiach, który jeszcze czeka na swoją premierę. Wkrótce rozpoczynam kolejny projekt badawczy, w którym będę stosować techniki kontemplacyjne i medytacje buddyjskie w obszarze etnografii wielogatunkowej. W tym roku, rozpoczęłam także Studia Podyplomowe Uważności i Współczucia na Uniwersytecie SWPS. 

Zainwestuj i poszerz swoją wiedzę oraz umiejętności

Koszt:

  • Koszt: 50zł

 

Dane do przelewu:

Odbiorca: Yoga Academy

Numer konta: 28 1050 1520 1000 0092 4899 2712

Tytułem:  Imię i nazwisko, z dopiskiem „Moc nerwu błędnego”

Uwaga: wpłata jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka nie podlega zwrotowi.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Wyślij formularz kontaktowy

Zostaw nam swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą w najbliższym czasie!

W razie pytań prosimy o wiadomość: info@yogaacademy.pl lub tel. 505-904-825.