Poznaj Zespół, który tworzy Yoga Academy

Ania Olszewska

Praktykująca Jogę jako dyscyplinę filozoficzną i fizyczną nauczycielka Jogi, medytacji i Pranayamy, nauczycielka języka angielskiego z 15-letnim doświadczeniem, początkująca
antropolog badająca współczesną Jogę. Prowadzi zajęcia w ramach kursów
nauczycielskich Jogi w Indiach. Od 2006 roku regularnie podróżuje do Indii stale się rozwijając i ucząc. Uwielbia obserwować ruch i zmiany w swoim otoczeniu, ale także i te na poziomie własnego umysłu.

Maria Tomczak

Po raz pierwszy zetknęłam się z jogą kilkanaście lat temu. Już po pierwszych zajęciach odczułam nieoczekiwany przypływ energii, a jednocześnie większy spokój. Po dwóch latach praktyki hatha
jogi – za namową przyjaciół – trafiłam na zajęcia ashtanga vinyasa jogi. Początki były trudne – ciało słabe i rozleniwione po ciąży i po porodzie. Jednak odczucia z ciała towarzyszące mi za każdym razem po praktyce – stan euforii, wolności i większej równowagi dawały impuls do dalszej pracy nad sobą. Dzielenie się szeroko pojętą jogą stało się moją wielką pasją, i niejako stylem życia. Jestem przykładem tego, że „niewinna” praktyka może wzmocnić ciało i wspomóc pogubiony umysł, nadać życiu głębszy sens. Przez lata uczestniczyłam w wielu warsztatach stacjonarnych i wyjazdowych z: Mateuszem Dekerem, Marią Stróżyk, Basią Lipską, Maxem Czenszakiem, Beatą Darowską, Mateuszem Stańczakiem, Nancy Gilgoff, Stu Girlingiem, Davidem Keilem, Manju Joisem, Dany Sa, Ty Landrum, Laruga Glaser. Te spotkania z wyjątkowymi nauczycielami przyczyniły się do pogłębienia praktyki, do zrozumienia jej technicznych, ale też mentalnych aspektów.

W sierpniu 2015r. wzięłam udział w warsztatach z Sharath’em Jois’em, w trakcie jego europejskiej trasy w Kopenhadze. W czerwcu 2016r. ukończyłam Teacher Training Course organizowany przez Manju Joisa i Andreę Lutz w Berlinie. Luty 2016 i marzec 2017 roku spędziłam w Mysore w Indiach, praktykując jogę pod okiem Sharatha R. Joisa w Patthabi Jois Ashtanga Yoga Institute. W 2019r. ukończyłam kurs nauczycielski 200H Ashtanga Vinyasa Yoga sygnowany przez Yoga Alliance. Nauczam regularnie od kilku lat, z niesłabnącą pasją i zaangażowaniem.
Zapraszam do wspólnych spotkań na macie.

Gosia Szydłowska

Z wykształcenia jestem polonistką i dziennikarką, studiowałam również historię sztuki. Obecnie moja praca polega na sprawianiu, by ludzie czuli się dobrze: uczę jogi i prowadzę domki w drzewach. Kocham sztukę, literaturę, podróże, polskie morze i psy. Mam słabość do mopsów.

Joga pojawiała się w moim życiu wielokrotnie, na wielu jego etapach, by w końcu zagościć w nim na stałe. Praktykuję jogę od 8 lat juz jako dojrzała kobieta, dzięki temu, czuję się silna, spójna, harmonijna i zdrowa. Dążę w życiu do równowagi, dlatego praktykuję zarówno dynamiczną, jak i łagodną odmianę jogi. Fascynuje mnie różnorodność ludzkich ciał. Do każdego ucznia podchodzę indywidualnie, starając się wskazywać drogę do zjednoczenia ciała, umysłu i ducha, jako podstawę do życia w zdrowiu, równowadze, harmonii.

Jestem nauczycielką Ashtanga jogi l i ll serii RYT 500 oraz Yin jogi i akupresury RYT 40. Kształciłam się u boku Mateusza Dekera ( Ashtanga joga) oraz Dominika Trznadla ( Yin joga). Tajniki medytacji i buddyzmu zgłębiałam u Ani Olszowskiej. Yin nie istnieje bez yang, ani yang bez yin.n

paulina stefańska

Zanim poznałam Ashtanga Vinyasa Yogę, szukałam swojej ścieżki poznając różne metody i wspaniałych nauczycieli.
W 2018 roku rozpoczęłam swoją przygodę z metodą Ashtanga Vinyasa Yoga, którą pokochałam od pierwszego spotkania na macie. Ashtanga stała się moją codzienną praktyką.

Po kilku latach regularnej praktyki zapragnęłam dzielić się jej dobrodziejstwem z innymi.
W marcu 2022 roku ukończyłam kurs nauczycielski Ashtanga Vinyasa Yoga 500TTC, sygnowany przez Yoga Alliance według nowych wytycznych.

Chęć poznania różnych aspektów jogi przełożyła się na podjęcie badań w trakcie studiów psychologii. W pracy magisterskiej zgłębiałam zależność praktyki jogi nad radzeniem sobie ze stresem i wpływem na dobrostan psychiczny.

Oddech jest najbardziej subtelną częścią praktyki. Praca z nim stworzyła przestrzeń w umyśle, przestrzeń w ciele wprowadzając spokój na wielu płaszczyznach życia.
Joga to uważne doświadczanie siebie i wszystkiego co nas otacza.
Czas na macie wydaje się być praktyką indywidualną, ale podążając jej drogą mamy możliwość spotkania wspaniałych ludzi, z którymi dzielimy przestrzeń i doświadczenie – mata przy macie.

Na co dzień praktykuję i uczę w Yoga Academy pod okiem mojego nauczyciela, Mateusza Dekera.
Przez udział w licznych warsztatach i wyjazdach jogowych czerpie z wiedzy i doświadczania wspaniałych nauczycielek i nauczycieli.

Uczenie i wspólny czas na macie daje mi wiele radości.
Joga to droga, którą wybrałam, którą chcę podążać i dzielić się nią z Wami.

Do zobaczenia w Yoga Academy na macie

Mateusz Deker

Z jogą mam do czynienia właściwie od dziecka. Osobą, która pokazała mi jogę, jest jedna z prekursorek jogi w Polsce – Maria Stróżyk. Początkowo udział w zajęciach traktowałem jako zabawę i receptę na spędzenie wolnego czasu. Co roku w okresie letnim brałem udział w obozach organizowanych przez Marię Stróżyk. Poznawałem tam podstawy jogi wg metody B. K. S. Iyengara. Prawdziwie jednak zafascynowała mnie Ashtanga Vinyasa Joga, której poznanie zawdzięczam Basi Lipskiej, uczennicy Sri. K. Pattabhi Joisa. W Ashtandze Jodze znalazłem dynamizm odpowiadający mojemu temperamentowi i możliwość połączenia intensywnych ćwiczeń fizycznych z technikami relaksacyjnymi jogi.

W roku 2007 ukończyłem kurs nauczycielski Ashtanga Jogi u Basi Lipskiej. Od tego czasu nieprzerwanie prowadzę zajęcia jogi. W 2012 roku ukończyłem również Teacher Training Course z Manju Joisem – synem Sri K. Pattabhi Joisa. W trakcie trzech pobytów w Indiach uczyłem się metody Ashtanga Vinyasa pod okiem Sharatha Joisa – wnuka Pattabhiego Joisa oraz dyrektora Krishna Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute, który autoryzował mnie do uczenia zarówno Pierwszej jak i Drugiej Serii Ashtanga Yoga (KPJAYI Authorized level 2). Spędziłem łącznie 9 miesięcy na codziennej praktyce jogi w Instytucie. W lutym 2019 po raz pierwszy miałem okazję asystować swojemu Nauczycielowi Sharatowi Joisowi w prowadzeniu zajęć w KPJAYI w Mysore.

Swoją pasję do jogi połączyłem z życiem naukowym. Obroniłem pracę magisterską (Religioznawstwo UAM Poznań) zatytułowaną „Joga w kulturze Zachodu. Przemiany i recepcja indyjskich technik samozbawienia – tło i współczesność”. Po studiach magisterskich byłem słuchaczem studium doktoranckiego WNS UAM. W tym okresie powstała większość napisanych przeze mnie artykułów naukowych i popularnonaukowych na temat filozofii jogi.

Oprócz wiedzy praktycznej dzielę się także wiedzą teoretyczną prowadząc wykłady z zakresu filozofii jogi dla uczestników kursów nauczycielskich w całej Polsce.

W 2019 roku rozpocząłem 5-letnie studia Fizjoterapii, fascynacja anatomią i manualną pracą z ciałem pchnęła mnie w kierunku pogłębiania swojej wiedzy na kursach Integracji Strukturalnej (rolfing), Masażu Tkanek Głębokich, Anatomii Sekcyjnej oraz wielu innych z tego zakresu. Wiedzę zdobywaną w trakcie nauki włączam do codziennej praktyki oraz prowadzonych przez siebie zajęć. 

O szkole jogi marzyłem od dawna, w czerwcu 2016 roku powstał pomysł stworzenia miejsca z niepowtarzalnym klimatem i wspaniałym nauczycielami. Tak powstała Yoga Academy:)

Natalia Liminowicz

 

Mam na imię Natalia. Uwielbiam słońce, koty i ananasy. Specjalizuję się w psychologii zdrowia i odkąd pamiętam, interesuję się człowiekiem i wszelkimi możliwościami wzmacniania dobrego samopoczucia, przywracania równowagi fizycznej i psychicznej.

Kilka lat temu poznałam i pokochałam praktykę jogi jako doskonałą przestrzeń do zatrzymania się, wglądu, refleksji i rozwoju. Każdego dnia odnajduję w niej wartościowe i wielowymiarowe narzędzie do budowania i utrzymania zdrowia. Zafascynowała mnie także mitologia i kultura Indii.

 

Związałam się z Yoga Academy w 2017 roku jako uczennica, a od 2019 jestem w Zespole.

Styczeń i luty 2019 roku spędziłam w Indiach, praktykując ashtanga vinyasa jogę pod okiem Sharatha R. Joisa w Shri K. Patthabi Jois Ashtanga Yoga Institute w Mysore, dokąd wróciłam w lutym 2022 roku, aby kontynuować naukę w Sharath Yoga Center. W 2019 roku ukończyłam kurs nauczycielski Foundational Ashtanga Vinyasa Yoga 200TTC z Basią Lipską Larsen i Mateuszem Dekerem, a w 2022 kurs Ashtanga Vinyasa Yoga 300TTC pod okiem Mateusza Dekera i Ani Olszewskiej. Ponadto wzięłam dotychczas udział w licznych warsztatach prowadzonych m.in. przez Marię Stróżyk, Ałłę Raginis, Basię Lipską Larsen, Mateusza Dekera, Larugę Glaser i Eloisę Iskandar.

Swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem z radością dzielę się z Wami podczas regularnych zajęć, warsztatów i kursów. Zapraszam do spotkania na macie 🙂

 

 

Iza Rzysko

W 2018 roku ukończyłam kurs nauczycielski Ashtanga Vinyasa Yoga RYS 200 Yoga Alliance z Basią Lipską. W 2022 ukończyłam 300 RYT Yoga Aliance w Yoga Academy w Poznaniu. Po wielu latach ciężkiej pracy 1 listopada 2021 roku ukończyłam kurs nauczycielski Vinyasa Krama u Agnieszki i Macieja Wielobobów (350h). Chcąc ugruntować swoją wiedzę wzięłam udział w kursie online Wprowadzenie do medytacji i Wprowadzenie do medytacji u Macieja Wieloboba. Ukończyłam szkolenie dla instruktorów jogi “Fizjoterapeutyczne aspekty jogi. Metodyka nauczania asan” u Mateusza Stańczaka. W czerwcu 2016 roku ukończyłam Ashtanga Yoga Teachers Training z Manju P. Joisem w Berlinie. W 2019 roku ukończyłam 8-tygodniowy kurs MBSR (Mindfulnes Based Stress Reduction) redukcji stresu na bazie uważności w Poznaniu pod okiem Agnieszki Pawłowskiej.

Uczestniczyłam w warsztatach prowadzonych przez: Basię Lipską Larsen, Manju Pattabhi Joisa, Marię Stróżyk, Ewę Makowską, Macieja i Agnieszkę Wielobób, Patrycję Gawlińską, Agnieszkę Berę, Nancy Gilgof, Przemka Nadolnego, Marię Stróżyk, Mateusza Dekera, Małgorzatę Kobus-Kwiatkowską, Andreę Lutz, Mateusza Stańczaka, Davida Keila, Beatę Darowską, Justynę Jaworską, Dany Sa, Davida Garrigues’a, Artura Chruszcza, Eddiego Sterna, Davida Robsona i Jelenę Vesić, Ewelinę Tyszko-Bury, Agnieszkę Cytowicz i Taylora Hunta.

 

natalia nowosad

Joga pojawiała się w moim życiu kilka razy epizodycznie, jednak na stałe zagościła w nim w 2019 roku. Wtedy właśnie trafiłam do Yoga Academy i poznałam Ashtangę, która szybko stała się moją codzienną praktyką, zarówno na macie jak i poza nią. Moim nauczycielem jest Mateusz Deker, pod którego okiem w 2021 ukończyłam kurs Ashtanga Vinyasa Yoga RYT 200H Yoga Alliance, a w 2022 rozszerzenie kursu – Ashtanga Vinyasa Yoga RYT 300H.

Praca jednocześnie z ciałem, oddechem i umysłem towarzyszyła mi jednak od dziecka – poprzez trenowanie wschodnich sztuk walki opartych o tradycję filozofii zen. Ich głównym celem jest doskonalenie siebie poprzez codzienną praktykę, budowanie szeroko rozumianej świadomości siebie i uważności. Praktykę Ashtangi odbieram jako naturalną kontynuację tamtej drogi, poszerzenie tych wszystkich elementów, ale także jako rozwinięcie swojej ścieżki duchowej.

Joga, będąc intensywną pracą zarówno fizyczną jak i umysłową, jest dla mnie nieskończoną przestrzenią eksploracji i zdobywania wiedzy. Stała się moją pasją i stylem życia. W równej mierze fascynuje mnie medytacyjny i filozoficzny aspekt praktyki, jak i jej strona fizyczna.

Interesuje mnie również budowanie świadomości ciała i ruchu oraz wpływ równomiernego rozwoju mobilności, siły i dynamiki na nasze zdrowie i samopoczucie.

Moim celem jako nauczycielki jest nieprzerwany rozwój, poszerzanie perspektywy, otwartość na nowe i nieustanne czerpanie inspiracji. Wielką radość daje mi bycie częścią teamu nauczycielskiego w tak ważnym dla mnie miejscu i cieszę się na każde spotkanie z Wami na zajęciach, na każdą możliwość dzielenia się swoją pasją.