Wyjazd do Kambodży

🌞🌴🌴🌞
03 – 15 listopada 2023
Zapraszamy na 12-dniowy wyjazd z jogą i medytacją do Siem Reap w pobliżu Angkor Wat w Kambodży 🇰🇭
 
🗺Region
Prowincja Siem Reap znajduje się na północnym zachodzie Kambodży. Jest najbliżej położonym miastem od słynnych świątyń Angkor Wat. Stolicą prowincji jest również Siem Reap, położone na południu prowincji, nad brzegiem jeziora Tonle Sap, największego słodkowodnego zbiornika w całej Azji Południowo-Wschodniej. Siem Reap jest bezpiecznym, przyjaznym i przyjemnym miastem, w którym można spacerować małymi uliczkami zanurzając się w lokalnej kulturze.
 
🏨O miejscu
Willa La Palmeraie d’Angkor jest usytuowana w tropikalnych ogrodach i oferuje zakwaterowanie w pokojach 2- i 3-osobowych z prywatnymi balkonami. Na terenie znajduje się odkryty basen. Willa położona jest w bardzo dogodnej lokalizacji: niecałe 10 min samochodem zarówno od lotniska Siem Reap, jak i od ścisłego centrum miasta, a ok. 15. minut od kompleksu świątyń Angkor.
 
 
🧘🏽‍♀️O wyjeździe
Podczas wyjazdu będziemy regularnie praktykować Ashtangę, ale też łagodne formy jogi. Czerpiąc także z myśli buddyjskiej oraz współczesnej psychologii stworzyliśmy warsztaty wyjazdowe, które mają dać przestrzeń do bezpośredniego doświadczenia efektów praktyk uważnościowych poprzez codzienną ich praktykę, wplecioną w plan dnia tak byście mogli/mogły z nich czerpać także po powrocie. Odbędziemy kilka praktyk medytacyjnych w samym Angkor Wat. Wykorzystując obecność w miejscu, gdzie praktykuje się buddyzm, medytacje będą poprzedzone wstępem do filozofii buddyjskiej. Oprócz tego, chcemy Was zabrać do kilku bardzo szczególnych miejsc w okolicy👣
Zależy nam na kameralnym charakterze tego wyjątkowego wyjazdu dlatego planujemy grupę 15-osobową.
 
📝Ramowy plan dnia
8:00 Medytacja
8:30 Praktyka w stylu Mysore
10:30 Śniadanie
12:00 Uważna cisza (1h)
14:00 Obiad
18:00 Joga Łagodna
19:15 Kolacja
20:30 Głęboka relaksacja
 
🛕Dodatkowe aktywności
W trakcie wyjazdu zaplanowaliśmy dla Was dwa wyjazdy do wyjątkowych miejsc w pobliżu Siem Reap: do Battambang, urokliwego miasta znanego z bogatej historii, architektury kolonialnej oraz sceny artystycznej, otoczonego polami ryżowymi i starożytnymi świątyniami, oraz do pływających wiosek na jeziorze Tonle Sap.
Odwiedzać także będziemy Angkor Wat, kompleks buddyjskich świątyń oddalony zaledwie o 15 min. drogi samochodem od naszej willi.
 
👥O nas
Mateusz Deker
Swój pierwszy kurs nauczycielski ukończyłem mając 18 lat u Basi Lipskiej. Od tego czasu nieprzerwanie prowadzę zajęcia jogi. W trakcie trzech pobytów w Indiach uczyłem się metody Ashtanga Vinyasa pod okiem Sharatha Joisa – wnuka Pattabhiego Joisa oraz dyrektora Krishna Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute, który autoryzował mnie do uczenia zarówno Pierwszej jak i Drugiej Serii Ashtanga Yoga (KPJAYI Authorized level 2). Spędziłem łącznie 9 miesięcy na codziennej praktyce jogi w Instytucie. W lutym 2019 po raz pierwszy miałem okazję asystować swojemu Nauczycielowi Sharatowi Joisowi w prowadzeniu zajęć w KPJAYI w Mysore.
Swoją pasję do jogi połączyłem z życiem naukowym, kończąc studia z zakresu filozofii, religioznawstwa a także będąc słuchaczem studium doktoranckiego WNS UAM. W tym okresie powstała większość napisanych przeze mnie artykułów naukowych i popularnonaukowych na temat filozofii jogi.
Joga jest praktyką obejmującą człowieka jako całość, a fascynacja ludzkim ciałem zaprowadziła mnie do rozpoczęcia w 2019 roku 5-letnich studiów magisterskich z Fizjoterapii, w trakcie których pokochałem anatomię i manualną pracą z ciałem. Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę na kursach Integracji Strukturalnej (rolfing), Masażu Tkanek Głębokich, Anatomii Sekcyjnej oraz wielu innych z tego zakresu. Wiedzę zdobywaną w trakcie nauki włączam do codziennej praktyki oraz prowadzonych przez siebie zajęć.
 
Ania Olszewska
Jestem nauczycielką jogi, medytacji i pracy z oddechem, oraz kształcę przyszłych i obecnych nauczycieli jogi. Współtworzę Yoga Teachers’ Academy i prowadzę regularne zajęcia i autorskie warsztaty w Yoga Academy w Poznaniu. Jestem buddystką w nurcie buddyzmu tybetańskiego, a dzięki Mateuszowi Dekerowi moją codzienną praktyką jogi jest Ashtanga.
Moje zainteresowanie jogą było wynikiem regularnych podróży do Hyderabadu w południowych Indiach, które rozpoczęłam w 2006 roku. Życie tam oraz zdobywanie wiedzy dotyczącej filozofii wywodzących się z Indii było dla mnie na tyle wzbogacające, że stało się znaczącą częścią mojego rozumienia rzeczywistości, i w efekcie stało się też inspiracją do rozpoczęcia praktyki fizycznej jogi w 2010 roku. Kilka lat później zaczęłam prowadzić zajęcia hatha jogi i pranayamy, a w 2018 roku po odbytych kursach nauczycielskich 200h i 300h (Yoga Alliance) w Dharamsali w północnych Indiach, zajęłam się szkoleniem przyszłych nauczycieli jogi w międzykulturowym środowisku.
Jogą zajmuję się także od strony akademickiej i widzę olbrzymi potencjał jogi jako dziedziny interdyscyplinarnej. Obecnie kończę także Studia Podyplomowe Uważności i Współczucia na Uniwersytecie SWPS.
 
✈️O dojeździe
Uczestnicy i uczestniczki organizują przelot do Siem Reap samodzielnie. Koszt połączenia Warszawa-Siem Reap-Warszawa to 3500-5000 PLN. Połączenia lotnicze do i z Siem Reap warto sprawdzić przez takie miasta jak Bangkok, Kuala Lumpur, Singapur czy Doha i dalej lokalnymi liniami (np. Air Asia).
 
💶Koszt
Early bird: zaliczka 2000 zł (gotówka lub przelew do 1.07.2023) + 999$ (do opłacenia gotówką na miejscu)
Cena regularna: zaliczka 2000 zł (przelew po 1.07.2023) + 1200$ (do opłacenia gotówką na miejscu)
 
UWAGA! Zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka nie podlega zwrotowi. Wpłacając zaliczkę uczestnik/uczestniczka akceptuje ten warunek.
 
Koszt obejmuje:
🛏Zakwaterowanie w pokojach 2- i 3-osobowych
🥗3 wegetariańskie posiłki (kuchnia khmerska)
🧘🏼Zajęcia jogi i medytacji
🛺Wyjazd do Battambang
🛺Wyjazd nad jezioro Tonie Sap i zwiedzanie pływających wiosek
🛕Wstęp na 7 dni do Angkor Wat
🚖Transport z/do lotniska w Siem Reap
 
UWAGA! W przypadku rezygnacji z brania udziału w zajęciach przewidzianych w programie koszt wyjazdu nie ulega zmianie.
 
📩Osoby zainteresowane prosimy o bezpośredni kontakt info@yogaacademy.pl