Wyjazd do Katalonii

Wyjazd z jogą do Katalonii

Majówka z jogą w Katalonii z Mateuszem Dekerem i Anią Olszewską 28.04-7.05.2023🌞

Zapraszamy na 9-dniowy wyjazd z jogą i medytacją do słonecznej Katalonii w północno-wschodniej Hiszpanii 🇪🇸

🏡O miejscu

La Torre Del Codina

Zlokalizowana niecałe 5km od najbliższego miasteczka, Tárrega, i ok. 100km od Barcelony, Torre del Codina to XVII-wieczny budynek, który został oryginalnie zbudowany jako hostel dla przewoźników i gospodarstwo. Torre del Codina, odrestaurowana w 2007 roku, dzięki doskonałemu połączeniu tradycji i nowoczesności oraz pięknej estetyki została zaadaptowana do zamieszkania. Jest niesamowitym miejscem by spędzić czas w ciszy wsród malowniczych pól, sadów migdałowców i gajów oliwnych. 2- i 3-osobowe pokoje są przestronne i wyposażone w prywatną łazienkę.

Więcej szczegółów:
https://www.latorredelcodina.com/en/

🌳Region

Katalonia to nie tylko Barcelona 😉 Pomimo tego, że jest to tylko jeden region, krajobrazy Katalonii rozciągają się od szczytów Pirenejów o wysokości 3000m po ciepłe, turkusowe wody Morza Śródziemnego, mijając po drodze płaskowyże, lasy, pola ryżowe i wąwozy. Region, w którym będziemy, Urgell, położony na równinie Lleida, jest bardzo łatwo dostępny i dobrze skomunikowany, pełen wartości kulturowych i krajobrazowych. Z dala od zgiełku typowych centrów turystycznych Urgell zapewnia spokój i autentyczność licznych wiosek. Każda z nich ma swój własny niepowtarzalny charakter.

🧘🏽‍♀️O wyjeździe

Podczas wyjazdu będziemy regularnie praktykować Ashtangę, ale też łagodne formy jogi. Czerpiąc także z myśli buddyjskiej oraz współczesnej psychologii stworzyliśmy warsztaty wyjazdowe, które mają dać przestrzeń do bezpośredniego doświadczenia efektów praktyk uważnościowych poprzez codzienną ich praktykę, wplecioną w plan dnia tak byście mogli/mogły z nich czerpać także po powrocie. Oprócz tego, chcemy się z Wami podzielić byciem w miejscach, które nie są opisane w przewodnikach turystycznych👣, których sami doświadczyliśmy i, których szczególnością zachwyciliśmy się już wielokrotnie. Będziemy też smakować pyszną lokalną kuchnię, a nawet uczyć się przyrządzać katalońskie dania 🤤 Tym bardziej zależy nam na kameralnym charakterze tego wyjątkowego wyjazdu i planujemy grupę 13-osobową.

📝Ramowy plan

8:00 Medytacja
8:30 Praktyka w stylu Mysore
10:30 Śniadanie
12:00 Uważna cisza (1h)
14:00 Obiad
18:00 Joga Łagodna
19:15 Kolacja
20:30 Głęboka relaksacja

👣Dodatkowe aktywności

W trakcie wyjazdu zaplanowaliśmy dla Was dwa wyjazdy do wyjątkowych miejsc w Katalonii: do historycznego śródziemnomorskiego miasta Tarragona oraz do El Congost de Mont-rebei, malowniczego wąwozu w górach Sierra del Montsec.

Odwiedzimy także pobliskie miasteczka by doświadczyć niepowtarzalnego charakteru Katalonii.

👥O nas

Mateusz Deker
Swój pierwszy kurs nauczycielski ukończyłem mając 18 lat u Basi Lipskiej. Od tego czasu nieprzerwanie prowadzę zajęcia jogi. W trakcie trzech pobytów w Indiach uczyłem się metody Ashtanga Vinyasa pod okiem Sharatha Joisa – wnuka Pattabhiego Joisa oraz dyrektora Krishna Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute, który autoryzował mnie do uczenia zarówno Pierwszej jak i Drugiej Serii Ashtanga Yoga (KPJAYI Authorized level 2). Spędziłem łącznie 9 miesięcy na codziennej praktyce jogi w Instytucie. W lutym 2019 po raz pierwszy miałem okazję asystować swojemu Nauczycielowi Sharatowi Joisowi w prowadzeniu zajęć w KPJAYI w Mysore.

Swoją pasję do jogi połączyłem z życiem naukowym, kończąc studia z zakresu filozofii, religioznawstwa a także będąc słuchaczem studium doktoranckiego WNS UAM. W tym okresie powstała większość napisanych przeze mnie artykułów naukowych i popularnonaukowych na temat filozofii jogi.

Joga jest praktyką obejmującą człowieka jako całość, a fascynacja ludzkim ciałem zaprowadziła mnie do rozpoczęcia w 2019 roku 5-letnich studiów magisterskich z Fizjoterapii, w trakcie których pokochałem anatomię i manualną pracą z ciałem. Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę na kursach Integracji Strukturalnej (rolfing), Masażu Tkanek Głębokich, Anatomii Sekcyjnej oraz wielu innych z tego zakresu. Wiedzę zdobywaną w trakcie nauki włączam do codziennej praktyki oraz prowadzonych przez siebie zajęć.

Ania Olszewska

Jestem nauczycielką jogi, medytacji i pracy z oddechem, oraz kształcę przyszłych i obecnych nauczycieli jogi. Współtworzę Yoga Teachers’ Academy i prowadzę regularne zajęcia i autorskie warsztaty w Yoga Academy w Poznaniu. Jestem buddystką w nurcie buddyzmu tybetańskiego, a dzięki Mateuszowi Dekerowi moją codzienną praktyką jogi jest Ashtanga.

Moje zainteresowanie jogą było wynikiem regularnych podróży do Hyderabadu w południowych Indiach, które rozpoczęłam w 2006 roku. Życie tam oraz zdobywanie wiedzy dotyczącej filozofii wywodzących się z Indii było dla mnie na tyle wzbogacające, że stało się znaczącą częścią mojego rozumienia rzeczywistości, i w efekcie stało się też inspiracją do rozpoczęcia praktyki fizycznej jogi w 2010 roku. Kilka lat później zaczęłam prowadzić zajęcia hatha jogi i pranayamy, a w 2018 roku po odbytych kursach nauczycielskich 200h i 300h (Yoga Alliance) w Dharamsali w północnych Indiach, zajęłam się szkoleniem przyszłych nauczycieli jogi w międzykulturowym środowisku.

Jogą zajmuję się także od strony akademickiej i widzę olbrzymi potencjał jogi jako dziedziny interdyscyplinarnej. W tym roku, rozpoczęłam także Studia Podyplomowe Uważności i Współczucia na Uniwersytecie SWPS.

Mieszkałam w Tarredze łącznie 2.5 roku ucząc języka angielskiego.

✈️O dojeździe

Połączenia lotnicze do i z Barcelony (lotnisko El Prat) są z Warszawy, Poznania (z przesiadką) i Berlina.
Zapewniamy transport z i do lotniska El Prat w Barcelonie mikrobusem (w ramach kosztu wyjazdu).
Istnieje możliwość indywidualnego dojazdu do Tarregi autobusem ALSA i pociągiem regionalnym. Osoby, które będą decydowały się na dojazd własny do Tarregi, proszone są o kontakt z nami.

💶Koszt

Early bird: zaliczka 1000 zł (przelew do 15.02.2023) + 560 € (do opłacenia gotówką na miejscu)
Cena regularna: zaliczka 1000 zł (przelew po 15.02.2023) + 620 € (do opłacenia gotówką na miejscu)

UWAGA! Zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca i jako taka nie podlega zwrotowi. Wpłacając zaliczkę uczestnik/uczestniczka akceptuje ten warunek.

Koszt obejmuje: transport z lotniska El Prat w Barcelonie o godz. 16:00 mikrobusem, zakwaterowanie od 28.04 do 7.05, wyżywienie (obiad i kolacja podczas wyjazdu do Tarragony we własnym zakresie) oraz aktywności przewidziane w programie (który będzie przedstawiony szczegółowo po przyjeździe), transport na lotnisko El Prat w Barcelonie o godz. 12:00 mikrobusem z miejsca zakwaterowania (czas dojazdu do lotniska El Prat wynosi +/- 1.5h).

UWAGA! W przepadku indywidualnie organizowanego transportu koszt nie ulega zmianie.

📩Osoby zainteresowane prosimy o bezpośredni kontakt info@yogaacademy.pl